Проти спікера Верховної Ради України відкриють кримінальну справу за фактом можливого перешкоджання здійсненню виборчого права. Шевченківський районний суд Києва уже зобов’язав ДБР це зробити.

За даними ЗМІ, в суд надійшла скарга громадянина України на бездіяльність слідчого ДБР.

“В обґрунтуванні скарги заявник зазначив, що 5 липня він подав заяву в ДБР про вчинення головою Верховної Ради кримінального злочину за ч. 4 ст. 157 (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача) Кримінального кодексу.”
йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що кримінальне провадження у ДБР реєструвати відмовилися, після чого громадянин подав скаргу в суд. У підсумку, 22 липня, суд розглянув її і зобов’язав слідчих ДБР відкрити кримінальне провадження за даним фактом.

Нагадаємо, Главу президентської партії “Слуга народу” Дмитро Разумков розглядають на посаду спікера нової Верховної Ради України. Однак сам соратник Зеленського заявив, що рішення щодо спікера приймуть народні депутати Ради.
 
Про це Разумков розповів у своєму інтерв’ю виданню “КП”.

Лідер “Слуги народу” також додав, що нардепи повинні поводитися відповідно у Верховній Раді, а не бути схожими на дітей. Разумков зауважив, що це ненормально, коли спікер парламенту, йдеться про Парубія, змушений кликати депутатів на засідання.

“Якщо працювати з дітьми, то треба йти не в спікери, це вихователі. А у ВР сидять люди, які повинні бути дорослими людьми, вони можуть не розбиратися, але відповідальність у них повинна бути. Це ненормально, коли спікер постійно звертається до народних депутатів, щоб вони прийшли з курилки, з туалету, вибачте, з кулуарів, з їдальні або ще звідкись. Я розумію, у всіх по-різному буває, в туалет, напевно, треба вийти, але не цілими фракціями. Там стільки місця немає”, – сказав Разумков.

Зазначимо, що партія “Слуга народу” отримала беззаперечне лідерство на дострокових парламентських виборах і здатна самостійно сформувати більшість. Сам же Разумков додав, що знає кожного депутата від партії особисто.

“Усіх знаю поіменно, особисто з кожним спілкувався. Під час передвиборної кампанії я проїхав 15 регіонів і вивчив, які в кого були проблеми в округах”, – підкреслив Дмитро Разумков.