Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко розповіла, що представники української сторони були шоковані поведінкою бойовиків у тристоронній контактній групі з урегулювання конфлікту на Донбасі, коли ті кинули екс-президенту України Леоніду Кучмі паспорт загиблого під час антитерористичної операції оперного співака Василя Сліпака. 

Представник України в тристоронній контактній групі (ТКГ) з урегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко погодилася з висловлюванням екс-президента України Леоніда Кучми, що після мінських зустрічей треба кілька днів відходити. 

Про це вона написала у Facebook.

"Якось бойовики кинули Кучмі закривавлений український паспорт. 

Це був паспорт убитого терористами Василя Сліпака. Ми були шоковані. І кинулися до Кучми, щоб він навіть не доторкався до страшного артефакту. "Наступного разу вони привезуть відрізане вухо чи руку? Де вони взяли паспорт убитої людини? Вони причетні до вбивства?" – говорила я. 

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтняМи наполягали, щоб закривавлений документ узяли представники ОБСЄ і передали його українським компетентним органам", – згадувала вона. Геращенко зазначила, що черги охочих відстоювати Україну в Мінську немає. 

В інтерв'ю вона уточнила, що представники Росії поводяться в Мінську тихо і дипломатично, віддавши роль провокаторів своїм підопічним – сепаратистам, яких запрошують у Мінськ. 

Нагадаємо, соліст Паризької опери, доброволець із позивним Міф Василь Сліпак загинув на фронті 29 червня 2016 року. Разом з бойовими побратимами він відбивав атаку терористів на селище Луганське. У нього влучила куля снайпера. Вже наступного дня із Василем попрощалися в Дніпрі. Після цього тіло співака доставили до Львова, де поховали на Личаківському кладовищі. 

Попрощатися з героєм прийшли тисячі людей. 30 червня 2016 року Сліпак був нагороджений орденом "За мужність" I ступеня (посмертно), а в лютому 2017 Президент Петро Порошенко присвоїв йому звання Героя України.

Додамо за її словами, новий представник України в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу замість Леоніда Кучми буде призначений, найімовірніше, до наступного засідання трьохсторонньої контактної групи у Мінську.

Геращенко зізналась, що знає, чия кандидатура пропонуватиметься до складу ТКГ від України замість Кучми, але відмовилася її назвати, оскільки її має назвати Президент України Петро Порошенко.