Наступного тижня Зеленський їде до Франції для зустрічі з Макроном.

Про це в інтерв’ю Kiev Post повідомив посол Франції.

Після зупинок у Катарі, на фронті, а незабаром і в Туреччині, президент Володимир Зеленський направляється в Париж, ймовірно, до кінця наступного тижня на зустріч зі своїм французьким колегою Еммануелем Макроном.

А посол Франції в Україні Етьєн де Понсен, звичайно ж, буде в літаку із Зеленським. «Основна мета візиту – зустрітися з Макроном один на один», – сказав де Понсен.

Буде про що поговорити. Безсумнівно, дві з найбільш важливих тем на порядку денному президента – це нарощування російської військової могутності біля східного кордону України і статус реформ в Україні, особливо щодо створення незалежної і такої, що заслуговує довіри судової системи.

Франція стурбована діями Росії, і де Понсен назвав російське підкріплення таким, яке «значно відрізняється від того, що ми бачили в попередні роки». Однак «ми можемо бути трохи менше стурбовані, ніж деякі з наших партнерів».

Що стосується уповільнення прогресу України в реформах, посол переконаний, що Зеленський хоче змінити країну, але ще не знайшов шляху до успіху.

Раніше в цьому році посли країн G7, включаючи США, Францію, Німеччину, Японію, Канаду, Італію та Сполучене Королівство, представили Україні свої рекомендації щодо реформування недовірливої і корумпованої судової системи країни. Одвічна проблема стримує інвестиції в економіку, одну з найбідніших в Європі, валовий внутрішній продукт якої складає всього 150 мільярдів доларів на 42 мільйони чоловік.

«Ми не сумніваємося в його бажанні провести реформи. Це важливо, але цього недостатньо », – сказав де Понсен про амбіції адміністрації Зеленського.

«Але коли ми заглиблюємося в подробиці того, як йдуть реформи, ми продовжуємо розчаровуватися. З вересня в центрі уваги знаходиться матір всіх реформ – судова система. Це ключ. Це основне прохання іноземних інвесторів (які говорять), що ми не будемо вкладати ні долара або євро в цю країну, якщо ви не можете розраховувати на справедливу і компетентну судову систему ».

За його словами, процес відбору суддів потребує радикального поліпшення.

«Якщо помістити гнилих людей в незалежну установу, вони можуть зруйнувати демократію, як ми бачимо», – сказав посол, маючи на увазі нещодавні рішення Конституційного суду, які анулювали ключові антикорупційні закони.

Зеленський знаходиться в протистоянні з судом, намагаючись усунути з посади головного суддю Олександра Тупицького та інших осіб, яких вважають корумпованими і навіть прокремлівськими.

Також президент Володимир Зеленський відвідає Туреччину 10 квітня для проведення зустрічі з Президентом Реджепом Ердоганом.

Про це Українським Новинам повідомило джерело в дипломатичних колах.

“Президент перебуватиме з візитом в Турецькій Республіці завтра”, – сказав він.

В рамках візиту заплановано проведення дев’ятого засідання Стратегічної ради високого рівня на чолі з Зеленським і Ердоганом.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.