Глава МЗС Великобританії має намір активно підтримувати Україну. Глава МЗС Великобританії Ліз Трасс заявила, що у разі обрання на посаду прем’єр-міністра забезпечить поразку Росії у війні проти України. Таку обіцянку вона дала у своїй статті The Telegraph.

Я боротимуся на виборах як консерватор і керуватиму країною як консерватор. На посаді прем’єр-міністра я візьмуся за справу: чи то забезпечення поразки Володимира Путіна в Україні, чи стимулювання економіки, — зазначила вона.

Напередодні Трасс оголосила, що братиме участь у конкурсі на посаду лідера Консервативної партії. Потім вона побореться за крісло прем’єр-міністра країни. Вона активно підтримує Україну у боротьбі з російською армією. Наприкінці червня Трас закликала подвоїти зусилля країн Заходу на допомогу Києву, щоб президент Володимир Зеленський міг вести переговори з країною-агресором з позиції сили.

Вона також заявляла, що спроби утихомирити російського диктатора Путіна небезпечні. 46-річну Ліз Трасс давно називають потенційною наступницею чинного прем’єра Бориса Джонсона, який оголосив про свою відставку. Опитування показують, що вона користується популярністю серед членів Консервативної партії.

Раніше Трасс розповіла, що витрати Британії на оборону складають 2,3% ВВП. Погано складена мирна угода між Україною і Росією дозволить російському диктатору Володимиру Путіну перегрупувати свої сили і перейти в наступ. Про це заявила міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс, повідомляє Journal du Dimanche.

“Україні потрібна чітка перемога”, – заявила Ліз Трасс.

Вона наголосила, що світ не може дозволити собі ще одну Мінську угоду.

Путін поводиться як жахливий диктатор. (…) Ми всі знаємо, що погано складена мирна угода дозволить Путіну перегрупувати свої сили і знову перейти в наступ, – заявила вона, відповідаючи на питання чи може Європа ще раз зіткнутися з компромісною угодою на подобі “Мюнхена”.

Окрім цього Трасс повідомила про надходження зброї до України.

Ми хочемо, щоб у цей вирішальний період війни до київської влади надійшла максимальна військова допомога, як у техніці, так і в підготовці, щоб українська армія могла вести контрнаступ проти Росії, – сказала вона.

Також Трасс розповіла про збільшення витрат на оборону у самій Британії.

Ми повинні збільшити виробництво військової техніки. Це те, про що нещодавно нагадав виробникам галузі наш міністр оборони. Ця війна в Україні похитнула нашу безпеку в Європі та зробила світ небезпечнішим, що сприяло зростанню потреби в озброєнні в усіх куточках планети. Наприклад, Британія уклала виробничі партнерства з Польщею, Індією та Австралією. Ця війна в Україні має бути якомога коротшою, але ми повинні бути готові до того, що вона буде довгою. Саме тому цього тижня було життєво важливо, щоб союзники по НАТО взяли на себе. Що більше і швидше союзники України надаватимуть їй військову допомогу та підтримку, то швидше вона переможе Росію на своїй території, вигнавши окупаційні війська.

Глава МЗС Великої Британії наголосила, що “на цьому етапі вже немає причин ухилятися” від підтримки України, і “найкраще, що ми можемо зробити, це забезпечити українців усім необхідним: навчанням, озброєнням, щоб вони змогли досягти успіху якомога раніше, і щоб це не вилилося у дуже затяжну війну”.

Перемогою України вона вважатиме момент, коли російські війська будуть вибиті з усієї її території: “Це те, чого хочуть українці. Нам потрібно підтримувати їх у цьому, а не намагатися шукати якнайшвидшого мирного врегулювання, яке передбачає відмову від територій”.

Чого в нас не може бути, то це якогось неспокійного світу, коли Росія все ще присутня в Україні. Це не спрацює. Ми знаємо, що сталося 2014 року з мінськими угодами, тому ми не можемо допустити, щоби така ситуація повторилася, – пояснила міністерка.