На Заході виникають сумніви щодо контрнаступу ЗСУ, тому вони вже планують сценарій інтенсивних боїв на рік уперед. Також, ще одна частина європейських союзників України вважає, що наша армія не зробить вирішального прориву до кінця поточного року. Проте ЗСУ впевнено йдуть до своєї мети.

Про це пише агентство Bloomberg з посиланням на західних чиновників.

Російським військовим, за їхніми оцінками, вдалося побудувати ефективну систему оборони. Окупанти готуються до продовження бойових дій до 2024 року.

“Настрій серед західних офіційних осіб сильно відрізняється від того, що було наприкінці минулого року, коли Київ здивував союзників та Росію успішними контрнаступами”, — повідомили журналісти.

Союзники Києва стримують очікування та обмірковують сценарій інтенсивних боїв до 2024 року, в ЄС сумніваються, що у 2023 році ЗСУ проведуть успішний контрнаступ на Мелітополь, кажуть джерела.

Визволення Мелітополя дозволило б розколоти угруповання ЗС РФ на півдні України. Співрозмовники впевнені, що найреалістичнішим може виявитися сценарій, за яким ЗСУ просунуться на 30 кілометрів на лінії фронту.

Тоді російські лінії постачання виявляться в межах досяжності артилерії ЗСУ, це створить умови для глибокого наступу у 2024 році, зазначають поінформовані особи.

Щоб реалізувати ці плани, західним союзникам доведеться збільшити виробничі потужності та підтримку ЗСУ, додав один із чиновників.

“Навіть менш амбітний ривок буде коштувати тисячі життів, великої кількості боєприпасів і обладнання. Росіяни взимку вибудували багаторівневу оборону у вигляді мінних полів, ровів і бетонних протитанкових пірамід”, — пише Bloomberg.

Занепокоєння викликають і проблеми із формуванням та навчанням військових для контрнаступу, а також низький запас ракет ППО.

Голова Пентагону Ллойд Остін спростував цього тижня песимістичні оцінки — Вашингтон допоможе Києву провести контрнаступ, обіцяв він.

Представники міністерств оборони кількох країн Європи вважають, що контрнаступ української армії розпочнеться у середині травня. Він проходитиме на декількох напрямках, включаючи помилкові маневри.

Українські аналітики впевнені у пізнішому початку контрнаступу — він відбудеться, коли нові війська та техніка інтегруються між собою, пише Bloomberg.

Союзники вже розробляють нові плани військового постачання, адже великий наступ вимагатиме постачання зброї, боєприпасів та інших засобів.

“Жодна з армій уже не та, що була раніше. Війна на виснаження дорого коштуватиме обом сторонам”, — зазначила фахівчиня із російських збройних сил в американському аналітичному центрі RAND Дара Массікот.

США та інші уряди й раніше недооцінювали можливості України — Вашингтон наголошував на початку повномасштабної війни, що ЗС РФ можуть захопити Київ протягом 72 годин, нагадало агентство.

“Минулого літа, якраз перед українськими проривами, прогнозували патову ситуацію і ця тенденція, схоже, повторюється знову. Якщо в України закінчаться засоби ППО і вона зазнає ударів ВПС Росії, це стане нашим кошмаром”, — підсумували опитані агентством експерти.

Також додамощо Західні аналітики впевнені, що задля контрнаступу Збройних Сил потрібен високий рівень злагодженості військових підрозділів України. Також перед нашими захисниками стоїть нелегке завдання прорвати оборону окупантів.

У неділю, 16 квітня, одне з авторитетних американських видань опублікувало матеріал, у якому зазначено, що 35 тисячній українській армії доведеться протистояти ворогу, війська якого налічують більш ніж 140 тисяч солдатів. Себто легко ЗСУ прорвати оборону противника точно не буде, однак допомогти у цьому стовідсотково може техніка від партнерів.

Важливо, що протяжність лінії фронту зараз становить близько 950 кілометрів. Упродовж тривалого часу загарбники ці території заміновували та будували на них укріплення.

«Цей день, коли Україна спробує прорвати прифронтові укріплення Росії, наближається. Майже 14 місяців після того, як президент Володимир Путін почав своє повномасштабне вторгнення, ставки на цьому першому етапі весняного контрнаступу не могли бути вищими», – йдеться в Financial Times.

Окрім того, там зазначено, що розвиток подій на фронті вплине на можливість потенційних перемовин між Києвом та Москвою.

Власне, сам президент Зеленський констатував, що, “аби бути сильною в будь-яких переговорах, Україна має бути сильною на полі бою”. Очевидно, зараз найголовнішим завдання для Києва є деокупація максимальної кількості територій.