нато

Північноатлантичний альянс готовий розглянути ймовірну заявку України на вступ до організації.

Про це німецькому виданню Deutsche Welle повідомив офіційний представник НАТО, передає Корупція.інфо.

"Хоча Україна поки що лише заявила про бажання подати таку заявку, альянс уже заявляє, що вступ до НАТО – питання, яке вирішується між країною-кандидатом і державами – членами альянсу, і жодна третя сторона втручатися в цей процес не може" – заявив він.

Програма співробітництва України та НАТО передбачає створення Сил спецоперацій та посилення Збройних Сил за рахунок додаткових частин. Про це йдеться в Національній програмі співробітництва України та Північноатлантичного Альянсу, яку напередодні затвердив президент України.

Нагадаємо, відповідний указ розміщений на офіційному сайті Глави держави. У тексті документа зазначено, що реформа Збройних Сил на поточний рік передбачає створення окремого виду військ. Після консультацій з експертами НАТО та модернізації наявного озброєння будуть сформовані Сили спеціальних операцій. Водночас, контролювати виконання програми співробітництва має Кабінет Міністрів, а фінансування не потребуватиме додаткових коштів із Держбюджету. Грошову підтримку для цього виділять із бюджету НАТО та окремих її країн-членів.