На саміті НАТО в Південному Вельсі керівники держав обговорили глобальний, континентальний та регіональний контексти подій на Сході України та відзначили необхідність пошуку шляхів мирного вирішення ситуації, що склалася.

Про це повідомляє прес-служба Президента України Петра Порошенка.

Президент України Петро Порошенко бере участь у саміті НАТО в Південному Вельсі з унікальної за форматом спільної зустрічі з Прем’єр-міністром Великої Британії Девідом Кемероном, Президентом США Бараком Обамою, Канцлером Німеччини Ангелою Меркель, Прем’єр-міністром Італії Маттео Ренці та Президентом Франції Франсуа Олландом. Коментуючи зустріч, П.Порошенко підкреслив, що фактично вперше в історії нашої держави відбулася зустріч у форматі лідерів п’яти найбільших країн світу, на якій було продемонстровано рішучі наміри щодо підтримки України.

«Є розуміння, що, підтримуючи Україну, підтримуючи мир, стабільність і деескалацію ситуації на Сході, вони підтримують стабільність Європи та світу. Це сьогодні не тільки питання українського конфлікту, це – глобальне питання», – наголосив глава держави.

П.Порошенко повідомив, що відбувся обмін думкам щодо кількох напрямів. Зокрема, обговорювали підтримку України у сфері безпеки. «Сьогодні в резолюції саміту НАТО буде чітке твердження, що Україна має підтримку з боку НАТО», – заявив Президент, повідомивши, що буде ухвалено визначальні рішення щодо залучення України до спеціальної програми. Відповідно до неї, буде створено 4 трастові фонди, які сприятимуть вирішенню питань логістики, комунікації, кіберзлочинності, соціальної реабілітації поранених.

За словами П.Порошенка, окрему увагу учасники зустрічі приділили військово-технічній співпраці. В декларації буде зазначено, що НАТО підтримує двосторонні рішучі дії країн-членів щодо забезпечення військово-технічної підтримки для України. «Це – саме те, чого ми чекали», – резюмував глава держави.

Він також зазначив, що нині буде обговорено координацію подальших дій, зокрема в питанні застосування санкцій.

Джерело: Galnet