Сили НАТО в п’ятницю взяли участь у навчаннях на півночі Польщі, в районі, розташованому поряд з Калінінградською областю РФ та Білоруссю, який має вирішальне значення для безпеки східного флангу Альянсу.

Про це повідомило Міністерство оборони Польщі.

Навчання пройшли у районі Сувалкського коридору. Міністр оборони Маріуш Блащак відвідав місто Плочично, щоб спостерігати за навчаннями Tumak-22.

До навчань залучено 2 тисячі військовослужбовців різних підрозділів польського війська та союзних сил, які входять до складу Батальйонної бойової групи НАТО. Польські солдати відпрацьовували оперативну сумісність із американськими, британськими, румунськими та хорватськими солдатами.

Також задіяно 1000 одиниць бойової техніки та матеріально-технічного забезпечення.

У ході навчань десятки польських військових та солдатів Альянсу перетинали водойми за допомогою машин-амфібій, а американські війська на танках Abrams імітували переслідування противника.

Матеуш Моравецкій повідомив у статті для газети Super Expressie, що інцидент із падінням ракети в Польщі, який призвів до смерті двох громадян, змусив країну усвідомити, наскільки близька війна.

Він зазначив, що Путін уже багато місяців тероризує Україну, а ракетні удари РФ націлені не на військові об’єкти, а на цивільні.

“Польща не зазнавала прямого нападу, що є результатом польських аналізів та досвіду союзників. Дані розвідки показують, що це був нещасний випадок. Але основна причина відома – якби не війна, якби не масовані обстріли України, цього ніколи б не було. Відповідальність за цю трагедію несе лише Росія”, – написав Моравецький.