Північноатлантичний Альянс оцінює щоденні втрати російських сил у боях в Україні – сюди входять і вбиті, й поранені – в число, яке сягає до 1500 людей.

Про це в п’ятницю журналістам повідомив високопосадовець НАТО на умовах анонімності.

Переважна кількість втрат припадає на Бахмут, цитує співрозмовника журналістів кореспондент The Guardian Ден Сабо. Співвідношення загиблих до поранених росіян у НАТО оцінюють як один до трьох.

Що стосується України, то вона в боях втрачає “на порядок менше”, але більш конкретні дані не називались. Крім того, за оцінкою Альянсу, з обох сторін витрачається “кілька тисяч” снарядів на день.

У НАТО не можуть спрогнозувати, як довго триватимуть бої за Бахмут. За словами співрозмовника журналістів, інтенсивні бої нині відбуваються на лінії фронту в місті, що пролягає вздовж річки Бахмутки, яка перетворилася на “зону вбивств”.

Станом на початок березня західна розвідка оцінювала втрати Росії в боях за місто Бахмут Донецької області в останні місяці в 20-30 тисяч найманців приватної військової компанії “Вагнера”, причому загиблих серед них може бути приблизно третина.

Тоді ж у НАТО оцінювали втрати російської сторони в боях за місто Бахмут на Донеччині як такі, що вп’ятеро перевищують українські.

Запеклі бої зараз тривають в районах Кремінної, Торського, Білогорівки, Спірного, але епіцентром бойових дій залишається Бахмут.

Як повідомили в Military Media Center, про це заявив командувач Сухопутних військ генерал-полковник Олександр Сирський щодо ситуації на східному фронті.

“Фактично на усій східній лінії фронту ворог проводить наступальні дії, намагаючись прорвати оборону наших військ і просунутися в глибину їх бойових порядків. Найбільш запеклі бої тривають в районах Кремінної, Торського, Білогорівки, Спірного. Утім, епіцентром бойових дій залишається Бахмут. Бої за місто тривають. Противник задіяв всі свої потужності – намагається прорвати оборону на декількох напрямках та повністю оточити місто. Бої ідуть на півночі, сході та півдні міста, завдяки мужності наших воїнів ворог зазнає величезних втрат та вкотре відкочується без успіху”, – заявив Сирський.

Він додав, що Сили оборони України мають втрати, але вони набагато менші, ніж оборонці завдають ворогу.

“На деяких ділянках наші підрозділи мають частковий успіх”, – підкреслив Сирський.

Як завив Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов, Бахмут залишається ключовою точкою оборони України і ЗСУ будуть утримувати його стільки, скільки це можливо.

“Словосполучення “утримати Бахмут” має суто військове значення. У нас відбулося засідання Ставки верховного головнокомандувача, і ще раз було підтверджено і головкомом Залужним, і генералом Сирським, і всіма присутніми на засіданні Ставки, що Бахмут для нас є дуже важливою, ключовою точкою. Ми розуміємо, що це когось дратує, хтось вважає, що ми маємо поступатися. Але це наша земля, і ми не маємо права її не боронити”, – сказав Секретар РНБО в одному з інтерв’ю.

При цьому він нагадав про те, що в боях навколо Бахмута російські окупанти несуть величезні втрати.

“Те, що стосується Бахмуту, майте на увазі, що там щодня та величезна кількість терористів, які вдерлися на нашу територію, залишаються там назавжди. Усипане все ними навколо Бахмуту. Тобто, де перебувають сьогодні ці терористи, вони там і лишаються”, – зазначив співрозмовник.

При цьому він також підкреслив, що Бахмут залишається важливою точкою для оборони України.

“Для нас це дуже важлива і ключова точка. Принаймні до того періоду, до початку інших військових дій для нас Бахмут є дуже важливою фортецею. Ви маєте рацію, що це наша фортеця”, – додав Данілов.