НАТО вважає, що Росія готує великий наступ навесні. На Заході згодні, що бої взимку трохи “охолонуть”.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що умов для мирного врегулювання війни в Україні “зараз немає”, тому західні союзники повинні продовжувати постачати Україні зброю.
Столтенберг зазначив, що взимку обидві сторони будуть прагнути перегрупувати і переозброїти свої сили, цитує Financial Times.

“Умов (для дипломатичного рішення) зараз немає”, — сказав він, додавши, що Росія не проявляє жодних ознак бажання мирного припинення війни.

“Чим більше ми хочемо мирного вирішення, тим більш нагальною є необхідність надання військової підтримки Україні”, – заявив Столтенберг.

Також генсек НАТО пояснив, що Росія намагається “заморозити” війну, перш ніж “почати масштабніший наступ навесні”

“Тепер в України є імпульс”, – сказав Столтенберг, додавши, що в столицях країн НАТО “постійно обмірковують, які системи (озброєння) ми хочемо поставити” Києву.

Американська розвідка прогнозує зниження темпів боїв у зимовий період. За словами директора Національної розвідки США Авріл Хейнс, і українські, і російські військові спробують провести переоснащення і поповнити запаси для підготовки до контрнаступу після зими.

Також у США вважають, що Росія зосередиться на ударах по критичній інфраструктурі, щоб “заморозити” Україну і підірвати “бойовий дух” в тилу.

Навпаки, офіцер Армії оборони Ізраїлю Ігаль Левін зазначає одну важливу перевагу ЗСУ перед ЗС РФ – обмундирування. Українське командування це може використати, заплутавши ворога.

Разом з тим, як пише The Guardian, підвезення боєприпасів на передову сповільниться через погодні умови.

Скептичні настрої не підірвали військову підтримку Заходом України. На засіданні “Рамштайну” було ухвалено рішення допомогти ЗСУ зі зброєю, щоб “не зменшувати темпи” у наступах.

Глава Пентагону Ллойд Остін вважає, що зима – на боці української армії, оскільки вона буде краще оснащена, ніж російська, і продовжить підривати російські шляхи забезпечення.

На думку аналітиків Інституту вивчення війни, взимку умови для ведення боїв “будуть набагато сприятливіші для Києва, ніж для Москви”, тому західні союзники повинні цим скористатися.

Збройні сили України не зупинять свої контрнаступні операції. Щоб закріпити недавні військові успіхи та не дозволити російським військам перехопити ініціативу на полі бою, вважають аналітики американського Інституту вивчення війни.

“Українська кампанія розроблена таким чином, щоб позбавити Росію ініціативи та звільнити більше захоплених Росією територій України. Погодні умови взимку 2023 року, ймовірно, визначатимуть тимчасові рамки для ведення Україною бойових дій для того, щоб продовжувати серію оперативних успіхів із мінімальними паузами”, — зазначили аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

Директор Національної розвідки США Авріл Хейнс заявила, що президент Росії Володимир Путін був здивований тим фактом, що його армія в Україні не досягла більшого. І вважає, що Москва досить швидко витрачає свої військові запаси.

“Це стане проблемою, і вже зараз вони намагаються отримати боєприпаси в інших країнах. Ми вже вказували, що їхні високоточні боєприпаси багато в чому витрачаються набагато швидше. Вони мають багато запасів. Наскільки життєздатними є ці запаси, скільки їх, що вони можуть використовувати в різних конфліктах. Очевидно, все це питання, які ми дуже уважно розглядаємо з нашими союзниками та партнерами”, — зазначив Хейнс.

З початку жовтня після невдач на полі бою Росія завдає ударів по енергетичній інфраструктурі України. Залишає мільйони людей без електрики та опалення. При цьому у Кремлі не приховують — роблять це, аби зменшити боєздатність України та підштовхнути її до переговорів. Однак усі провокації диктатора рф марні.