Президент України Володимир Зеленський під час візиту до Молдови виступив за посилення присутності сил НАТО в Чорному морі. Він закликав країни об’єднуватись.

Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на брифінг президента.

За його словами, Україна виступила з ініціативою посилити взаємодію по лінії військово-морських сил причорноморських держав. Він запропонував Румунії і Молдові, яка має вихід до Чорного моря, долучитись до цієї ініціативи.

“Україна послідовно виступає за посилення присутності в регіоні Чорного моря сил і засобів членів НАТО, розширення програм, спільних навчань та тренувань… Давайте об’єднувати наші зусилля, як дружні сусіди, що мають спільне минуле, як партнери, що однаково бачать майбутнє”, – заявив він.

Нагадаємо, голова Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба зробив заяву про ситуацію в Чорному морі.

“Ситуація в Чорному морі вимагає нової стратегії для чорноморських країн НАТО плюс Україна, Грузія і Молдова, які мають вихід до Чорного моря”, – заявив він.

За словами міністра, якщо цієї стратегії і спільних об’єднаних сил не буде, Росія почне беззастережно домінувати в Чорному морі так само, як вона зараз домінує в Азовському.

“Азовське море і проблема Керченського мосту є однією з найскладніших і практично поки нерозв’язних, враховуючи банальну географію. Тому що географія повністю контролюється Російською Федерацією – і з боку Таманського півострова і з боку Кримського півострова”, – сказав Кулеба.

Він також заявив, що Росія перетворила Крим в військову базу, від якої намагається всіх відлякати.