Національний банк України презентував концепцію нового валютного регулювання, дія якої відчують на собі всі українці.

Обриси зводу підзаконних актів набудуть чинності в лютому майбутнього року разом з нормами закону «Про валюті».

Зараз чиновники активно працюють над розробкою відповідної нормативної бази. І обіцяють, що замість кількох десятків нинішніх положень обійдуться вражаюче коротким набором документів. Саме в ньому будуть виписані конкретні валютні правила і обмеження для банків, бізнесу і людей.

Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

\

Як зміниться валютний ринок України, де і скільки доларів зможуть купити українці в наступному році, розповіла виконавчий директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Олена Коробкова.

За словами експерта, зміни спрощують проведення невеликих за обсягом операцій (в тому числі з купівлі і переведення валюти за межі країни), розширюють допустимі строки розрахунків, створюють умови для надходження валюти в Україну, а також сприяють перетіканню операцій з чорного ринку в офіційний.

«Паралельно з розробкою нових нормативних актів щодо валютного регулювання, НБУ планує скласти дорожню карту подальшої лібералізації, в якій відобразять решту обмежень, і умови, при яких вони будуть зніматися», – підмітила в бесіді з UBR.ua Олена Коробкова.