«Фашисти майбутнього називатимуть себе антифашистами»: У. Черчіль. Останнім часом всі люблять посилатись на це висловлювання. І справді, у межах останніх подій, вона найкраще пояснює все, що відбувається (-тиметься) як в державі, так і в країні. Віднедавна цей вислів підходить і для коментування ситуації, яка сталась не так давно у Львові. Колишній львівський «Беркут», який дислокується на вул. Тролейбусній, 16, а тепер Спеціальний батальйон міліції, який у майбутньому мав стати спецпідрозділом SWAT, за зразком закордонних спецпризначенців, залишається без приміщення. Її «віджимає» у них Нацгвардія.  

Звичайно всі ми пам’ятаємо як люди зимою збирались, щоб не випустити хлопців на Майдан. Їм вдалось, хлопці залишились без крові на руках.

Наразі після революції все ще триває кримінальне провадження у справі злочинів «Беркуту», таким чином, за допомогою розслідувань підрозділ очищують. У батальйон набирають нових людей, які, за їхніми словами, патріотично налаштовані для зміни у правоохоронних органах. Крім того, деякі бійці виконують свої обов’язки в зоні проведення АТО, а інші стежать за правопорядком у Львові та на Львівщині.

У той час, нагадуємо, Нацгвардія вже приклала руку до усіх територій вздовж вул. Трускавецької (побудовано чимало житлових будинків). І як раз не так давно перед інцидентом «віджиму» оглядала приміщення на вулиці Тролейбусній.

Після революційних подій все змінилось. І як казав С. Рахманін, вже немає чіткого поділу на добре/погано. Так ті, що раніше захищали чесність, самі стають на «темну» сторону.

Вернемось знову у минуле. Під час блокування частини на Тролейбусній, 21 лютого стався вибух. Територія була пошкоджена, проте згодом працівники її відремонтували. Варто наголосити, що протягом усієї діяльності цієї частини, спецпрезначенці тут проводили як капітальні, так і косметичні ремонти. База підлаштована для тренування бійців, вона є унікальним тренувальним комплексом, який відповідає всім вимогам спецпризначенців. Бійці також наголошують, що тут буде можливість тренувати добровольців для АТО.

Тим часом, поруч є приміщення в/ч 3002 Нацгвардії, і дехто наголошує, що там достатньо місця для розміщення особового складу і штабу.

І поки спеціальний батальйон міліції несе службу в зоні проведення АТО, їхню базу намагаються забрати. Та забирає її ні хто інший, як Нацгвардія.

За цим питанням журналісти Галінфо провели розслідування. Вони з’ясували такий перебіг подій:

Незважаючи на неодноразові прохання з боку керівництва ГУМВСУ у Львівській області, аби  залишити території для дислокації спецпідрозділу, це питання залишилось  не вирішеним.

До того ж, до Президента України, Прем`єр-міністра України, Міністра  внутрішніх справ України, Генерального прокурора з проханням залишити за спеціальним підрозділом територію на вул. Тролейбусній, 16, у  Львові звертались і ветерани ОВС Львівської області, однак як до них, так і до особового складу підрозділу ніхто не прислухався.

Згаданий підрозділ на сьогодні і надалі виконує службові завдання, пов’язані із забезпеченням охорони громадського порядку, боротьби зі злочинністю. Місце дислокації дозволяє особовому складу швидко та оперативно прибути в будь-який район міста Львова. Окрім того, розташування поблизу заміських трас дає можливість без затримок дістатись до будь-якого міста області, що дає змогу в разі потреби швидко локалізувати надзвичайну подію.

На сьогоднішній час будівлі та територія на вул. Тролейбусній, 16, у Львові використовується для організації навчально-тренувального процесу, бойової і тактичної підготовки особового складу, зберігання автотранспорту, проживання, а також для зберігання спеціального одягу, відпочинку особового складу під час добових чергування, є приміщення, де зберігається службова документація спеціального батальйону міліції.

Спортивні зали татериторія спецпідрозділу постійно використовуються іншими силовим підрозділами  Львівській області.

Беручи до уваги вищевказане, незрозуміло чому не можна знайти у Львівській області адмінприміщення для командування УЗТК ВВ МВС України,  а  потрібно забрати ціле спецмістечко (нагадаємо, йдеться про будівлі і  споруди загальною площею 4964 кв. м та земельну ділянку площею 3,97 га), забрати територію  спецпідрозділу, після чого шукати місце для розташування останнього в складі 300 чол., техніки та спеціального майна.

27 березня 2014 року начальник УЗТК ВВ МВС України генерал-майор міліції  Ю.В. Аллеров надіслав листа начальникові ГУ МВСУ у Львівській області  полковнику міліції Д.Д. Загарії з проханням передати територію військового містечка, що вул.Тролейбусній,16. Отримавши негативну відповідь, Ю.В. Аллеров не вгамувався. Використовуючи службове становище та ввівши в оману командуючого ВВ МВС України  гунерал-лейтенанта Полторака С.Т., ним була була підготовлена доповідна записка заступникові міністра внутрішніх справ України Чеботарю С.І. У ній було вказано, що  територія на вул.Тролейбусній,16 не використовується підрозділами міліції ГУМВСУ у Львівській області.

Адміністрація Президента України, керівництво МВС України  проігнорували неодноразові прохання керівництва ГУ МВСУ у Львівській області та громадськості в особі ветеранських організацій та особового складу Спеціального батальйону міліції (листи:  від 02.04.2014, №284, Маруняк – Аллерову, що пропозиція не може бути задоволеною, від 14.04.2014, №182Мр, Маруняк – Чеботарю, що вважає за недоцільне передачу території, від 12.09.2014, №28377, Маруняк – Гриняку, про те що приміщення активно використовується підрозділами міліції ГУМВСУ у Львівській області).

Натомість кулуарно вирішено питання,  у якому  зацікавлений  Ю.В. Аллеров, не враховано жодну думку та видано наказ МВС України від 24.10.2014 №1296 про передачу нерухомого майна, який зобов’язує передати територію на Тролейбусній 16 – Національній гвардії. СБМ ГУ МВС теоретично пропонується переїхати у колишнє приміщення Сихівського районного відділу, яке пристосоване для існування невеличкого відділу.

Журналісти Галінфо зверталися до ГУ МВС Львівщині, щоб вони прокоментували факт позбавлення бійців СБМ бази, та вони коментувати відмовились.

Так Національна гвардія отримала ще одну територію, а Спеціальний підрозділ, який невдовзі мали переробити за зразком закордонних спецпрезначенців, залишився без бази дислокації, яку підтримував у хорошому стані протягом не одного року.

 

Автор: Yavkubi