Третій президент України Віктор Ющенко заявив, що Росія охоплена "імперською політикою "русского міра" президента Володимира Путіна, частиною якої є і війна на Донбасі.

Свою думку він висловив в інтерв'ю, яке було опубліковано на YouTube-каналі "Настоящее время". (Щоб подивитися відео, доскрольте новину до кінця).

"Проект "русского міра" – амбітний проект. Росіянин не любить свободи. У Росії ніколи не буде політичного Майдану. Горілчаний Майдан може бути, хлібний, пенсійний – примітивний. Майдану Гідності не буде. Рядовий росіянин любить царя і він готовий терпіти в усьому іншому", – заявив Ющенко.

Обличчям війни, на його думку, є саме Путін, і він не піде так просто з Донбасу.

"Московська біда не приходить на п'ять років або на десять. Мені здається, це на багато десятків років. Принаймні, до того часу, поки в Росії буде процвітати імперська політика путінського типу. Путін не дозволить Росії повернутися до червоної лінії. Я не бачу мотивів у керівництва Росії поставити на порядок денний питання про відновлення територіальної цілісності України. Моя мрія, щоб в Росії народився хоча б один політик, який буде поважати суверенітет і свободу України", – поділився він.

Ющенко також визначив два шляхи виходу з військового конфлікту: перемога і капітуляція.

"І через перемогу, і через капітуляцію отримаємо мир. Стати на коліна, зателефонувати Путіну, поїхати на переговори, – це все блуд, якщо ви розумієте, які мотиви у Путіна", – додав він.