Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення не вважає можливим позбавлення телеканалу "1+1" ліцензії на мовлення

Про це заявила перший заступник глави Нацради Ольга Герасим'юк, передає Корупція.Інфо

"Я вважаю, що це неможливо. Було рішення Національної ради 15 грудня про подовження ліцензії, і я впевнена, що воно повинно бути беззастережно виконано. Я не знаю такого прецеденту, при якому Нацрада могла позбавити ліцензії після свого власного рішення, і буду підтримувати законний шлях. Суть претензій до телеканалу мені невідома", – сказала Герасим'юк.

Голова Нацради Юрій Артеменко в коментарі "Детектор медіа" зазначив, що згідно з нормою закону продовжена ліцензія видається не раніше останнього дня терміну дії старої ліцензії. Також, за словами Артеменка, Нацрада запросила у каналу дані про кінцевих беніфіціарів у зв'язку з націоналізацією "ПриватБанку".

"Між тим "1+1" від нас вимагав терміново видати бланк ліцензії. Ми їм відповідали, що не маємо права видавати до завершення терміну дії ліцензії – тобто не раніше 29 грудня. Цікаво, що в законі не вказано кінцевий термін видачі бланка продовженої ліцензії. З нашої загальної практики ми видаємо бланк продовженої ліцензії протягом 30 днів з моменту сплати ліцензійного збору, як у випадку з видачею нових ліцензій", – пояснив Артеменко.

За словами Артеменка, Нацрада не виставляла каналу рахунки на оплату ліцензійного збору, оскільки запросила оновлені дані для ліцензії. "Вони самі сплатили ліцензійний збір 23 грудня без виставлення рахунку, навіть переплатили вдвічі. Ми їм будемо повертати половину суми", – повідомив голова Нацради.

Оскільки ліцензійний збір сплачено 23 грудня, Нацрада вважає, що час на видачу бланку продовженої ліцензії до 23 січня. Також Артеменко наголосив, що "1+1" може продовжувати мовлення навіть при відсутності бланку ліцензії, адже вже прийнято рішення Нацради про продовження терміну дії ліцензії.

Нагадаємо, що сьогодні телеканал "1+1" заявив, що закінчується термін ліцензії на мовлення каналу, а Нацрада її не продовжує та припустив спроби рейдерських атак, звинувативши Адміністрацію Президента в тиску на регулятор.