Секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що війна Росії проти України все ще і ще триватиме, і для перемоги українцям багато що належить зробити.

“Я вважаю, ті люди, які говорили, що війна дуже швидко закінчиться, що ми вже перемогли, що в квітні будемо святкувати, — говорили небезпечну річ. На превеликий жаль, війна ще триватиме, і нам для перемоги багато що належить зробити”, – сказав він.

За словами Данилова, українські війська зараз у важкому становищі на Донбасі.

“Йдуть бої на території Луганської, Донецької та інших областей нашої країни. До тих пір, поки вони не закінчаться, поки останній російський чобіт не піде з нашої території, нам не можна заспокоюватися. Завдання РФ по знищенню нашої держави ніхто не відміняв. І з цим слід жити, і всі наші рішення повинні прийматися з розумінням цієї аксіоми”, — підсумував він.

Нагадаємо, раніше секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данилов розповів, що варіант з перенесенням війни на територію країни-агресора, Російської Федерації, безумовно існує, але для нього повинні збігтися безліч факторів.

“Це буде залежати від багатьох факторів. Сам Путін же сказав, що Воєнторг є в будь-якому місті. На скільки я розумію, він вже з’явився в Брянську, Курську, Бєлгороді. Може там з’явиться Бєлгородська, Курська, Брянська народні республіки”, – говорить Данілов.

Разом з тим, секретар РНБО запевнив, що українська армія ні в кого не питатиме порад і рекомендацій з приводу того, як правильно захищати Україну.

“Що стосується нашої незалежності, то після того, що зробив Путін, ми будемо її захищати так, як вважатимемо за потрібне. І нікого питати не будемо, і його, в тому числі”, ‒ сказав Данілов.

Раніше Олексій Данілов говорив, що Росія не зупиниться тільки на Україні. За словами секретаря РНБО, іншим країнам вже потрібно готуватися до майбутнього нападу – в першу чергу Казахстану і Молдови.

“Зараз світ почав такий рух з багатьма процесами. Я впевнений, що в Україні ця війна не зупиниться. Буде ще багато інших речей. Лавров днями сказав, що казахи і молдавани – це брати. Готуйтеся, брати казахи і брати молдавани”, – заявив секретар РНБО.