Історична арена Києва, стадіон ЦСКА поруч з Міноборони, перебуває у плачевному стані

Про це повідомляє Корупція.Інфо

Вже навесні має розпочатися його реконструкція. Зараз же картинка має такий вигляд. Розвалені стіни і трибуни, на яких досі дерев’яні лавки.

Поле сховалося під снігом. Газон на ЦСКА завжди був у гарному стані.

На прес-конференції у грудні 2016-го помічник міністра оборони України Дмитро Грищенко оголосив, що вже узгодили виділення суми на реконструкцію ЦСКА – 70 млн гривень.

Стадіон був побудований ще в 1964 році для Київського військового округу, приймав матчі команди СКА у першій та другій радянській лізі. У часи незалежності України на ньому грав футбольний клуб ЦСКА, який в 2009 році припинив виступи. Також поле орендували юнацькі збірні України на початку 2000-х, тренувалася навіть “молодіжка” Павла Яковенка.

Сьогодні ж інколи на цій арені проходили матчі першості міста. Стадіон є частиною спорткомплексу ЦСК ЗСУ.

Ще у часи Януковича Міноборони підготувало проект реконструкції ЦСКА, який коштував 4 млн гривень ($500 тис. у ті часи). Порахувавши вартість всієї реконструкції тоді вийшли на остаточну цифру – 80 млн гривень ($10 млн). Нічогенька така сума, яку звісно ж ніхто не виділив, а інвестора армія так і не знайшла. Виглядати проект мав так.

Сьогодні ж сума у 70 млн гривень за нинішнім курсом долара – це $2,5 млн. Чи актуальний раніше розроблений проект остаточно невідомо. Як і те, чи вистачить цих грошей.

Проте з впевненістю можна сказати, що реконструкція назріла вже давно. І сьогодні українська армія, престиж якої постійно зростає, і котра веде війну на Донбасі, заслуговує на сучасний спортивний комплекс з футбольним полем. На якому, між іншим, вона зможе потім заробляти.

Наприклад, ФФУ проводила Кубок героїв АТО, а з 2017 року стартує повноцінний регулярний чемпіонат – “Футбольна ліга учасників АТО”. Логічно, якщо матчі будуть проводитися на новому ЦСКА, за оренду якого платитимуться гроші.

Більше того, нову арену також зможуть орендувати й юнацькі збірні України для тренувань під час зборів, або навіть бездомні футбольні клуби – той самий донецький “Олімпік”. З часом новенька арена окупиться.

Орендувати нинішній ЦСКА можна було за 1500-2000 гривень за годину.

Головне сьогодні, щоб реконструкція не перетворилася в довгобуд, який щороку буде смоктати кошти з бюджету і через брак чи дерибан будівництво розтягнеться на десятиліття.

Попри всі руйнації, освітлення стадіон має. Це вже щось.