У команді президента України Володимира Зеленського розглядають ідею зі скороченням чисельності Верховної Ради.

Про це в інтерв'ю розповів радник і представник глави держави в парламенті Руслан Стефанчук, наголосивши, що для впровадження реформ необхідно провести перепис населення.

"Сьогодні обговорюють кількість депутатів: 450 – це багато чи мало. Є європейські норми представництва. Коли нас було 52 мільйони, то було вдосталь, а коли ми після перепису населення побачимо, що нас 30 мільйонів, то для чого нам 450 депутатів? Тоді ми можемо говорити, що норми представлення порушені і кількість народних депутатів треба переглянути", – розповів Стефанчук.

Окрім цього Стефанчек заявив, що після того як нардепи навіть не внесли до порядку денного Верховної Ради розгляд законопроекту президента Володимира Зеленського про вибори, глава держави буде діяти по запасному плану.

Так, за його словами, у Володимира Зеленського підготували кілька планів, а те, який оберуть, залежить від дій Верховної Ради.

«Мені потрібно прийти і обговорити ці питання з президентом України. У нас є кілька планів, але вони будуть залежати від реакції Верховної Ради. Ми реакцію отримали, далі ми будемо вибудовувати плани А, B, C, які у нас є», – сказав Руслан Стефанчук.

За його словами, відмова внести до порядку денного законопроекти Зеленського свідчить про початок політичної кризи.

Також Стефанчук зазначив, що ці документи – крок Зеленського назустріч і спроба «витягнути Україну з мажоритарного підходу», хоч і не найкраща.

«Ми за Виборчий кодекс, ми за відкриті списки», – сказав Стефанчук, зазначивши, що з боку нардепів не помітне «велике бажання» прийняти Виборчий кодекс.

Також, за словами представника президента в Раді, 21 травня, під час консультацій Зеленського з главами фракцій, було досягнуто саме такий компроміс, який був викладений в законопроекті президента.

«Я думаю, що будуть ще проведені окремі консультації або переговори, але сьогодні ми стали свідками того, що поки розмова нам не вдається», – сказав Руслан Стефанчук.

Також варто додати, що сьогодні 23 травня в Україні набув чинності указ №303/2019 президента Володимира Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових виборів на 21 липня. Документ опублікований в урядовому виданні "Урядовий кур'єр".

Зеленський також доручив Кабінету міністрів забезпечити фінансування позачергових парламентських виборів.

Реєстрація кандидатів у депутати закінчується за 25 днів до дня голосування (26 червня).