Нещодавно екс-міністр освіти і науки Януковича Дмитро Табачник на один-єдиний день повернувся в Україну. За інформацією журналістів, колишній чиновник, якого підозрюють у створенні різноманітних схем в освітній галузі, увесь цей час перебував в Ізраїлі.

Навіщо ж він завітав до Києва? Мабуть, вирішував якісь важливі справи. Які? Про одну таку справу є припущення.

За дивним збігом обставин, уже 2 березня на сайті Київської міської державної адміністрації з’явився документ, в ухваленні якого може бути зацікавлений саме Дмитро Володимирович. Точніше – його рідня.

 

 

Чиновники збираються передати на голосування Київраді проект рішення про поновлення на 7 років договору оренди землі в самісінькому серці столиці – на вул. Хрещатик, 5, літера «В» – з таким собі ТОВ «ГРААЛЬ». Для будівництва, експлуатації та обслуговування готельно-офісного центру. Про цю землю і потенційне будівництво «Слідство.Інфо» розповідало ще влітку минулого року.

Ще у 2003 році фірма «ГРААЛЬ» виграла інвестиційний конкурс мерії – якраз на зведення готельно-офісного центру з паркінгом. Але у забудовника виникли проблеми – земельна ділянка тут складається з кількох шматків, на яких були вже існуючі забудови.

Варіанти проектів забудови Хрещатика

Процес «збирання» ділянок докупи триває досі. Проекти будівництва теж неодноразово змінювалися. Це й загальмувало старт робіт. 

Хрещатик, 5, літера «В» – шматок землі, який «ГРААЛЬ» мав у своєму активі давно. Рішення Київради має лише продовжити оренду, підписану раніше.

Між тим, ТОВ «ГРААЛЬ» пов’язують з родиною Дмитра Табачника.

Свого часу фірма була у переліку співзасновників ключових компаній з орбіти брата екс-міністра освіти – бізнесмена Михайла Табачника. Зокрема, «ГРААЛЬ» виступав співзасновником ТОВ «Тіко-Констракшен» і ЗАТ «Технології і консалтинг».

Свого часу директор «ГРААЛЮ» Ірина Окунєва не спростувала участі Михайла Табачника в історії з будівництвом, але запевнила – список засновників «ГРААЛЮ» змінився. За її словами, за «ГРААЛЕМ» стоять уже інші фірми, однак назвати імена нових власників відмовилася.

/Максим Опанасенко, Бюро журналістських розслідувань «Свідомо» для проекту «Слідство.Інфо»