Скандальному політтехнологу, який керував передвиборчою кампанією Трампа і допоміг Януковичу прийти до влади в Україні, змінили запобіжний захід. Він є центральною фігурою в розслідуванні можливої змови між кампанією Трампа і Росією, тому Пола Манафорта відправили за ґрати, передає Корупція.Інфо

Через співпрацю з російськими спецслужбами, ухиляння від сплати податків та близько 75-ти млн доларів на офшорних рахунках, Манафорту висунули звинувачення за 12-тьма пунктами, загалом йому світить 80 років в'язниці.

А відкрилася скринька пандори для Манафорта після оприлюднення так званої чорної книги Януковича. Там прізвище американця згадано 23 рази. Звісно він від цього відхрещується, але відомо, що Манафорт отримав від президента-втікача понад 12 мільйонів доларів.

Манафорт усіляко намагався стати частиною особистого життя Януковича. За майже 10 років співпраці вони навіть ходили разом голяка у лазню. Манафорт хотів бути ближчим до Януковича, адже це означало мати якнайбільше влади,– розповів журналіст "The Atlantics" Франклін Фоер.

Франклін Фоер – автор резонансного розслідування про Манафорта і зокрема його зв’язок із Януковичем. Над цим матеріалом працював близько 8-ми місяців.

Причина, з якої Манафорт залишився в Україні полягає в тому, що йому платили набагато більші гроші в Україні, ніж могли б у будь-якій іншій країні у світі. Олігархи у цій частині світу настільки багаті, що платити по 10 мільйонів доларів на рік для них не проблема,– прокоментував Франклін Фоер.

Американський політтехнолог працював з президентом Заїру Мобут Сесе Секо, лідером ангольських партизан Жонашом Савімбі, главою Філіппін Фердинантом Маркосом. А на початку 2000-их співпрацював у бізнесі з російським олігархом Олегом Дерипаскою. Той звів Манафорта з Ахметовим, коли Донеччиною керував Янукович.

Після помаранчевої революції американський радник уже офіційно допомагав Януковичу. І це таки пішло Федоровичу на користь.

Людина, яка звикла говорити не цензурну лексику, замість слова-мата почала використовувати різні слова, наприклад, "так би мовити" тощо,– зазначив політолог Тарас Березовець.

Тарас Чорновіл у ті роки був депутатом від Партії Регіонів і добре пам'ятає, як Манафорт прийшов у команду Януковича. Піар-кампанії організовували на широку ногу.

Це людина без жодних цінностей. Для неї чим гірші кандидати, тим більше грошей від них можна витягнути. Тому Янукович був ідеальним варіантом,– заявив журналіст "The Atlantics" Андерс Аслунд.

Нав'язування ідеї про так звані три сорти українців – західних, центральних та східних: це справа рук Манафорта. Його ідеї і розкол у команді Ющенка допомогли Януковичу виграти вибори у 2010-му. Уже тоді люди американського радника були при кожному міністерстві. Чітке завдання у сфері юстиції мав і сам Манафорт.

Одне з його основних завдань – було оформити справу щодо міжнародної легітимності ув’язнення Юлії Тимошенко. Він їздив Європою і переконував там міжнародну спільноту у правомірності режиму Януковича,– сказав Франклін Фоер.

Лобіював інтересів Януковича Манафорт і в Сполучених Штатах, щоправда, незаконно, бо офіційно не був зареєстрований як іноземний агент.

Коли почався Євромайдан, Манафорта в Україні більше не бачили. Він ще деякий час координував колишніх регіоналів в опозиції, а за рік його ім'я вже фігурувало в іншому передвиборчому штабі президента США Дональда Трампа.

Популярне: Нововведення від Нацбанку: українці більше не зможуть вільно користуватися зарплатними картками

Трампа в Манафортові привабило те, що той не так переймається моральними моментами, як переймається перемогою, перемогою за будь-яку ціну,– відповів політолог Тарас Березовець.

"Чорну книгу" Януковича оприлюднили в розпал передвиборчої кампанії Трампа. Манафорт зі скандалом пішов у відставку, а торік у жовтні політичний радник добровільно здався федералам.

Слідство триває і в США. і в Україні. Скільки містер з Америки витягнув грошей з України не досі не відомо. Та як би справа не закінчилася, експерти переконані, це остаточний крах кар'єри Манафорта.