Так званий глава окупаційної адміністрації Криму Сергій Аксьонов розповів, що росіяни вивозять зерно, вкрадене на окупованих територіях України, через Севастополь.

Про це повідомляє російський телеканал “Крим 24” з коментарем Аксьонова

“Зерно зі звільнених (окупованих – ред.) територій до Республіки Крим проходить транзитом, потім йде до Севастополя на продаж. Ми самі себе забезпечуємо зерном”.

Раніше повідомлялося, що РФ намагалася продати Єгипту вкрадене в Україні зерно. Для цього в Криму було завантажено 27 000 тонн зерна на судно “Матрос Позинич”. Однак Єгипет відмовився його купувати. За даними телеканалу CNN, російське суховантажне судно було помічене в сирійському порту Латакія. Імовірно, на борту судна перебувало вкрадене окупантами українське зерно.

Нагадаємо, на початку квітня призначений Кремлем “очільник” окупованого Криму Сергій Аксьонов заявив про “стабільні поставки” на півострів продукції з території Херсонської області.

Також відомо, що російські оккупанти вивозять десятки тисяч тонн зернових із окупованої Херсонської області на територію анексованого Криму.

Зерно вивозитимуть наземним шляхом, оскільки частина акваторії Чорного моря замінована.

Про це заявив “заступник голови військово-цивільної адміністрації” регіону Кирило Стремоусов, повідомляє російське пропагандистське агентство РБК.

За його словами, торішній урожай пшениці почали “експортувати” в Росію, тобто йдеться нібито про продаж зерна в РФ.

“Є місце, куди складати (новий урожай), хоча, звичайно, дуже багато зерна тут. Зараз частково люди вивозять, домовилися з тими, хто купує з боку Російської Федерації”, — сказав Стремоусов.

Він також додав, що аграрії Херсонської області готуються до повноцінного збирання нового врожаю озимих зернових до 20 червня. Крім того, окупаційна влада вирішує питання про постачання насіння на підприємства регіону та російські заводи.