Президент Франції Еммануель Макрон заявив про готовність поїхати до Росії, якщо це буде потрібно, але зазначив, що такий візит може відбутися лише за певних “попередніх умов”.

Про це Макрон повідомив в інтерв’ю французькому телеканалу TF1.

“Хтось не розуміє, чому я продовжую говорити з Путіним. Я робив це, тому що бачу в цьому роль Франції. Візит до Росії? Для цього потрібні попередні умови, а отже жести з боку Путіна. Я продовжу говорити з ним із відома президента України та за умови, що це принесе користь”, – зазначив президент Франції.

Крім того, він підкреслив, що згадані передумови станом на сьогодні не виконані.

Також Макрон заявив, що його відносини з Володимиром Зеленським не погіршилися через контакти з російською стороною.

“Я був першим лідером, який прийняв його між двома турами (президентських виборів у 2019 році)”, – нагадав президент Франції.

Перебуваючи у Києві, Макрон також розповідав, що його дзвінки Путіну нерідко відбувалися на прохання Києва, але найчастіше він дзвонив за власною ініціативою.

Макрон визнав, що його спілкування з Володимиром Путіним не дало результату, і після візиту в Україну він це особливо відчував.

“З огляду на кількість годин, які я провів у розмовах з ним, і враховуючи те прозріння, яке я отримав, відвідавши Ірпінь та Бучу – то я не лише розчарований. Це не недостатньо сильне слово, враховуючи те, до чого привели дії цієї людини” – пояснив він.

Макрон наголосив, що часом Україна просила його зателефонувати до Кремля.

“Іноді я дзвонив на прохання президента Зеленського, коли він хотів донести до Путіна певні месиджі або пропозиції”, – заявив президент Франції, додавши, що навіть за небажання з РФ доведеться домовлятися і згодом.

Він також стверджує, що не мав ілюзій щодо намірів російського лідера.

“Саме тому я доклав стільки зусиль, щоб ця війна не починалася. щось незворотне і для України, і для Росії”, – пояснив він.

Зазначимо, що президент Франції неодноразово ставав об’єктом критики за телефонні розмови з Путіним під час війни в Україні.