Колишній президент України Петро Порошенко домагався аудієнції у Папи Римського, але не зміг потрапити на зустріч з понтифіком Франциском, оскільки вже не має привілеїв глави держави.

Прикрий випадок стався під час перебування екс-президента в Римі, куди він приїжджав на початку вересня. В Італії Петро Порошенко взяв участь у заходах Української греко-католицької церкви.

Також повідомляється, що в кінці серпня в Римі пройшла зустріч Папи з паломниками УГКЦ. За інформацією видання, в ті дати у Ватикані перебував і Петро Порошенко, який домагався аудієнції у Папи.

Однак Папський престол відмовив Петру Порошенку в особистому спілкуванні з Франциском, оскільки той вже не є главою держави і втратив переваги для візитів до глави Ватикану. “На ситуацію не зміг вплинути і Святослав (Шевчук, глава УГКЦ – Ред.), який особисто просив за Порошенка”, – цитує видання власне джерело.

Журналісти також зазначають, що під час спілкування з Франциском Петро Порошенко хотів підняти тему підтримки Ватиканом сценарію входження ПЦУ до складу УГКЦ – у форматі автономної структури.

Нагадаємо, нещодавно Бенедикт XVI заявив, що був дуже радий через інформацію про звільненя полонених.

За словами Папи, він радіє за тих, що повернулися до своїх домівок та рідних. Він додав, що молиться за швидке завершення війни на Донбасі та повернення миру в Україну.

“Дорогі брати й сестри, минулого тижня відбувся довгоочікуваний обмін полоненими між Російською Федерацією та Україною. Радію за звільнених, які змогли обійняти своїх найдорожчих, і не перестаю молитися за швидке завершення конфлікту та за тривкий мир у східній Україні”, – заявив Папа Римський.

Як відомо, 7 вересня стало для України справжнім святом – додому повернулися полонені.

Відбувся взаємний обмін українських політв’язнів і військовополонених, утримуваних Кремлем в заручниках в аеропорту “Бориспіль”. Героїв зустрічали їх рідні, а також президент Володимир Зеленський, який зустрів кожного особисто і потиснув кожному руку.

В Україну в рамках обміну повернулося 35 українців, серед яких політв’язні Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Роман Сущенко, Микола Карп’юк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Євген Панов, Артур Панов, Едем Бекіров, Олексій Сизанович, а також захоплені Росією неподлік Керченської протоки моряки.

А ще відзначимо, що Посольство Ватикану у Російській Федерації заперечує інформацію про візит Папи римського Франциска в Москву на святкування Дня Перемоги 9 травня в наступному році.

В апостольській нунціатурі в РФ підкреслили, що це всього лише чутки.

“До апостольської нунціатури в Російській Федерації не доходило подібних чуток”, — сказали в секретаріаті нунція.