Свою кар'єру в банку «Україна» майбутній президент Ющенко почав з того, що 3 мільярди карбованців через перевищення своїх службових повноважень були переведені до Москви, а потім конвертовані в десятки мільйонів доларів. За цим фактом було кримінальне провадження, яке тривало до 1994-го року.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив голова Комітету з питань розвідки при Президентові України (з 7 жовтня 2014-го року), голова Служби безпеки України в 2003-2005 роках Ігор Смешко.

Як відомо, в інтерв'ю газеті «День» глава Секретаріату Президента України в 2005 – 2006 роках Олег Рибачук розповів про «кремлівську схему корупції Адміністрації Президента України», яка полягала в тому, що екс-президент Ющенко домовлявся з Путіним, щоб за допомогою фірми- посередника «Росукренерго» відмивати кошти на поставках газу в Україну.

Екс-глава СБУ Ігор Смешко прокоментував інтерв'ю Рибачука:

«Після цього інтерв'ю один з моїх колишніх заступників зв'язався зі мною і здивовано сказав, що навіть цієї заяви достатньо, щоб порушити кримінальну справу стосовно колишнього президента Ющенка про те, що він брав участь у цих угодах.

І я хочу сказати, що в 2005-му році «Євротрансгаз», а в 2004-му році «Росукренерго» дійсно були посередниками, і це дійсно була ініціатива російської сторони, щоб газ постачати не безпосередньо. Але ми отримали газ по 50 доларів за м3, і фактично ми мали дотацію 3 мільярди доларів з бюджету Туркменії і Росії в економіку України», – розповів Ігор Смешко.

За його словами, саме президент Ющенко посприяв, щоб за цією схемою 3 мільярди доларів з бюджету України перекачували у фірми-посередники.

«При тому, що ціна на газ збільшувалася в рази, а ціна на транспортування залишалася низькою», – додав екс-глава СБУ.

Отже, каже гість програми, пан Ющенко ніяк не міг претендувати на посаду Президента України.

«Очолюючи СБУ, я прекрасно знав, що свою кар'єру в банку «Україна » майбутній президент почав з того, що 3 мільярди карбованців, зокрема, з перевищенням своїх службових повноважень та особистим підписом, були переведені до Москви, а потім конвертовані в десятки мільйонів доларів. І тільки уявіть собі, які в 1991-му році це були кошти», – підкреслив Смешко.

Він також розповів, що за даним фактом було розпочато кримінальне провадження:

«Було кримінальне провадження, яке йшло до 1994-го року. Але на закритті цього провадження Віктор Ющенко своєю рукою та ще й російською мовою написав: «Прошу закрити кримінальну справу проти мене в зв'язку з амністією».

Тобто він фактично визнав свою провину. До нього була застосована процедура амністії. Але при таких умовах будь-яка політична кар'єра була б неможливою», – акцентував Ігор Смешко.