Школам та дошкільним навчальним закладам в “червоних” зонах можуть дозволити роботу, якщо таке рішення ухвалить місцева влада.

Відповідні зміни запропонує внести Міністерство охорони здоров’я, заявив заступник глави МОЗ, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

“Міністр охорони здоров’я провів селекторну нараду з мерами міст, де були обговорені підходи до введення протиепідемічних обмежень на території тих чи інших рівнів епідемічної небезпеки”, – сказав він.

Ляшко додав, що це має бути спільним рішенням Державної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і регіональної, а також із залученням органів місцевого самоврядування.

За його словами, в “червоній” зоні будуть застосовуватися не всі обмеження, а лише ті, що дадуть найбільш позитивний ефект.

“Щоб ми мали спільну відповідальність центральної та місцевої влади за ті обмеження, які вводяться, що за ними буде здійснюватися контроль, і на це буде вплив. Тому школи і дитячі сади є в переліку тих обмежень, які можуть заборонятися в “червоній” зоні, але рішення, чи будуть вони закриватися в цьому конкретному районі або місті, буде прийматися спільно національним рівнем з органами місцевого самоврядування”, – підкреслив він.

Ляшко додав, що будуть запропоновані зміни по роботі шкіл та в інших зонах. Зокрема, якщо в навчальному закладі 50% і більше класів відправлено на самоізоляцію, то такі школи повинні закриватися на 14 днів.

Ці зміни можуть бути прийняті на найближчому засіданні Кабінету Міністрів.

Нагадаємо, раніше в “червоному” Івано-Франківську вирішили з 21 вересня відкрити школи для початкових класів, а з 28 – для всіх учнів, незважаючи на карантинні заборони.