Еніс Бербероглу був засуджений до 25 років ув'язнення через те, що передав журналістам фотографії, що нібито доводять факт постачання Туреччиною зброї на територію Сирії. Суд турецького міста Стамбула у середу, 14 червня, засудив депутата опозиційної Республіканської народної партії Еніса Бербероглу до 25 років тюремного ув'язнення, передає Корупція.Інфо

Популярне: Будемо їсти раз в тиждень: стало відомо про катастрофічне збільшення цін на продукти

Як повідомляє AP з посиланням на турецьке державне агентство Anadolu, суд визнав політика винним у "політичному та військовому шпигунстві" через те, що той передав журналістам газети Cumhuriyet фотографії, які були зроблені на початку 2014 року, і які нібито доводять, що розвідка Туреччини постачала зброю на територію Сирії. Прокуратура вимагала засудити Бербероглу до довічного ув'язнення, проте суд зменшив покарання до 25 років в'язниці з огляду на "гарну поведінку" підсудного.

60-річний Еніс Бербероглу є першим політиком кемалістської Республіканської народної партії, який був засуджений у Туреччині після невдалої спроби перевороту, що була влаштована в країні в липні минулого року. Наразі під арештом перебувають десятки депутатів від прокурдської Демократичної партії народів , яких звинувачують у співпраці з забороненою у Туреччині "Робітничою партією Курдистану".

Після оголошення вироку представники Республіканської народної партії оголосили про скликання термінового зібрання. На знак протесту депутати партії залишили турецький парламент під час його засідання у середу.