Українських заробітчан очікує сюрприз при в’їзді в Україну

Мережу сколихнуло відео, в якому блогер розтлумачує, чим загpожує українцям-заробітчанам прийняття проекту закону, який пробують «пропихнути» у Раді. І збагнувши, гастарбайтери гірко жартують, що дешевше «скинутися на кiлeра» «мудрому» парламентарію

Андрій дізнався про проект закону, який подала на розгляд група депутатів, і зрозумів: має розказати усім заробітчанам про те, що їм загpoжує після можливого ухвалення цього документа.

«Це відео я записую для українців, і в першу чергу для заробітчан. Тому що скоро ми з вами будемо платити 30% доходу з усіх грошей, які зароблятимемо за кордоном», – так починається відео, записане молодим чоловіком.

Далі він розповідає про законопроект, яким пропонується при в’їзді в Україну здирати на митниці(стягувати із громадян), які повертаються із заробітків з-за кордону, 30% зароблених там грошей.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

«Депутати хочуть почати здирати із заробітчан 30% податку з усіх грошей, які вони будуть заробляти за кордоном. Більше того, навіть якщо ви поїдете на роботу і з якихось причин нічого не заробите, платити вам усе одно доведеться», – розказує активіст.

В законопроекті пропонується, з огляду на те, що більшість заробітчан таки планує повертатися на Батьківщину, «на кордоні, на підставі даних комп’ютерної системи одразу видно, скільки вони були відсутні в країні і в яку країну вони виїжджали. І так, припустимо, вертається якийсь заробітчанин із Португалії до себе в Івано-Франківськ, приїжджає на кордон, і прикордонник та митна служба відразу бачать: він був відсутній вісім місяців. Беремо середню зарплату по Португалії, наприклад 2000 євро, множимо на 8, виходить 16 000 євро. І запроваджуємо податок 30%. Тому що ця людина вісім місяців не платила податки в Україні. Уникав сплати. Зразу отримуємо суму в 4800 євро».

«Якщо цей заробітчанин на кордоні не заплатить 4800 євро за час своєї відсутності, то він не може в’їхати в країну. Хай далі їде працює і надсилає валюту», – у депутатів схема проста. «Як влада може не пустити людину в країну, якщо ця людина є громадянином країни? Тим більше, що людина поїхала на заробітки з вини цієї країни, бо країна не може дати нормальну роботу і не може забезпечити людину?» – обурюється блогер.