Вже завтра, 21 червня, Кабінет міністрів розглядатиме питання реорганізації Академії сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного, передає Корупція.Інфо

Популярне: Прикрили лавочку!!! Там було все: чорна каса, схеми, гроші, товар. Невже вони працюють?

«Є інформація про те, що завтра може розглядатися питання про створення окремого танкового факультету у Харкові і саперного факультету у Кам’янко-Бузькій. Це фактично розвал Сухопутної академії, — каже Володимир Гірняк.

Міністерство оборони вирішило перенести "серйозні" військові факультети Академії сухопутних сил зі Львова. Наприклад, танковий факультет — до Харкова, артилерійський — до Сум.

Раніше Львівська облрада ухвалила звернення до Президента Порошенка та прем’єр-міністра Гройсмана, в якому просить не реорганізовувати військову академію у Львові.

Можна, звичайно, зубоскалити з цього нонсенсу, але насправді це трагедія: зараз робиться спроба підірвати основи нової української армії.

І тепер міністр Полторак вирішив навчання "танкістів" з академії перенести на харківський факультет військової підготовки в цивільному ВНЗ (!), де навіть немає полігону для бойових навчань. Ще міністр Полторак вирішив, що факультет підготовки спеціалістів бойового забезпечення зі Львова потрібно перенести в Кам'янець-Подільський, факультет ракетних військ і артилерії – в Суми.

Фактично знищують потужну військову школу, а саму національну академію сухопутних військ перетворюють у кузню кадрів "політруків" та "баяністів".

Створення з нуля повноцінних баз для навчання військових потягне на мільярди. Чи не завелика розкіш для воюючої держави, армія якої ще три роки тому вистояла завдяки волонтерам, проводити такі "реформи" у військовій освіті? Бо маємо всі ознаки не "реформи", а спланованої серйозної фінансової оборудки, що найгірше вплине на бойову спроможність ЗСУ.