37498a7a1b5e9b8b919436b7abe3a82b

 

Генпрокуратура підозрює, що чиновники брали хабарі і підтасовували результати тестів. Напередодні у співробітників центру вже виявили багато грошей і інший компромат.

Новину передає Корупція.Інфо з посиланням на телеканал "Україна."

Після обшуку Український центр оцінювання якості освіти працює сьогодні в звичайному режимі. Силовики 12 годин шукали докази корупції службовців відомства. Їх підозрюють у незаконному втручанні в електронну систему. При нібито потуранні директора центру міняли результати зовнішнього незалежного оцінювання окремих випускників. Підлеглі в злочини керівництва не вірять.

"Абсолютно підтримуємо діяльність директора Ігоря Лікарчука, директора центру, і всього керівництва центру, і всіляко будемо відстоювати позицію, на якій стоїмо вже багато років. І ніяких підстав для вчинення таких дій, які дискредитують і компрометують, ми не бачимо", – сказала Юлія Гуменюк, прес-секретар українського центру оцінювання якості освіти.

Однак у Генпрокуратурі стверджують зворотне. Кажуть, що вчорашній обшук у приміщенні офісу і квартир співробітників центру доводить їхню провину. Силовики вилучили техніку, 130 тисяч доларів і таємне листування. Втручання в роботу системи називають кіберзлочином.

"Підбиралася людина з осіб, які здавалися в цьому ж регіоні ЗНО за приблизними психометричними даними, і проводилася заміна таких даних на користь людини, яка зверталася в центр", – каже Олег Заліско, заступник генпрокурора України.

Сам директор центру Ігор Лікарчук називає обшуки і звинувачення Генпрокуратури на свою адресу помстою за те, що діти деяких впливових українців не отримали високі бали і не стануть студентами у цьому році.

"До мене зверталося дуже багато людей, у тому числі і з силових структур, з проханням змінити результати. Жодне таке прохання задоволено не було", – запевнив Ігор Лікарчук, директор Центру оцінювання якості освіти.

Тим часом, Генпрокуратура від обшуків переходить до допитів. На бесіду викликано декількох службовців центру.

Сьогодні Лікарчука відсторонили від виконання обов'язків на час розслідування. Але міністр освіти при цьому заявив, що довіряє підлеглому.

"Ігор Леонідович, на мою думку, порядна і чесна людина, і наш Український центр оцінювання якості освіти – це надійний інструмент оцінювання якості. Я впевнений, що після того, як буде проведено розслідування, ми надамо вам всю необхідну інформацію, все буде відкрито і прозоро", – запевнив Сергій Квіт, міністр освіти і науки України.

Абітурієнтів міністр заспокоїв – корупційний скандал навколо центру оцінювання якості освіти не вплине на нинішню вступну кампанію.