Вибори 2015
Подобається

Найімовірніше, все ж Гройсман стане головою ВР, – політолог

21/11/2014     Автор: Яна Романська
Найімовірніше, все ж Гройсман стане головою ВР, – політолог

Спікером парламенту восьмого скликання з великою часткою ймовірності стане нинішній віце-прем'єр-міністр України, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Володимир Гройсман.

Про це повідомив директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник.

Він зазначив, що коли прем'єр-міністр Арсеній Яценюк в Кабінеті міністрів озвучував свій варіант нового складу уряду, то сказав, що спікера має обрати коаліційна більшість, тим самим побічно відмовившись від боротьби за голову ВР Олександра Турчинова.

«Народний фронт » апріорі не може претендувати на посаду спікера, тому що від цієї партії відходить пост прем'єр-міністра. За логікою процесу, ця посада повинна дістатися Блоку Петра Порошенко.

Звичайно, є 20-30%, що в якихось складних моментах домовленостей, ця посада може відійти, наприклад, «Самопомочі». Але все ж, швидше за все, посаду спікера відійде БПП як другому переможцю парламентських виборів », – констатував Р. Бортник.

За словами експерта, найбільш вірогідні кандидати на крісло спікера парламенту восьмого скликання вельми різноманітні.

«Це може бути Гройсман, Домбровський або хтось, хто нині працює в Адміністрації Президента і став депутатом. Але, найімовірніше, все ж Гройсман стане головою ВР », – підкреслив Р. Бортник.

Політолог уточнив, що пост голови Верховної Ради буде хорошою політичною платформою для  свого роду захисту на майбутнє.

"З урахуванням того, що формально на законодавчому рівні Україна є парламентсько-президентською республікою, парламент формує склад Кабінету міністрів і визначає діяльність уряду, це свого роду запобіжник і дуже серйозна посада в системі влади нинішнього Президента.

Насправді спікер буде другим після глави держави, що не третім (після прем'єр-міністра – прим. Авт.), А другим – у зв'язку з наближеністю до Президента і високим рівнем довіри гаранта Конституції ", – підсумував Р. Бортник.

 

Читай найсвіжіші новини про Львів

 

Джерело: ГолосUA