снайпери

Уже через тиждень найпрофесійніша снайперська рота вирушить у зону АТО на перші бойові завдання.

Про це повідомляє керівник волонтерського проекту «Повернись живим» Віталій Дейнега, новину передає Корупція.Інфо

Унікальний проект в історії волонтерського руху України підходить до свого завершення.
Волонтери спільно з МО, Генштабом і тисячами спонсорів підготували кращих снайперів, котрі вже готові виконувати бойові завдання.

«Уже через тиждень кращі снайпери АТО вирушать на свої перші бойові завдання. Кілька волонтерських груп спільно з МО, Генштабом і тисячами спонсорів зі всієї країни зробили це можливим», – розповідає волонтер.

За словами Віталія, ідея курсів снайпінгу з’явилася півроку тому, проте важко було повірити в її реальність.

«Мало того, що під проект треба купувати зброю і патрони, давати доступ до полігонів і боєприпасів, тут потрібно наймати іноземців, приводити їх у наші частини і давати можливість навчати всіх від снайпера до комбата. Це вимагало погоджень із усіма від комбрига до НГШ. І підстав для цього було всього два: палаючі очі Паші і те, що ми волонтери, а значить все вийде. Вийшло», – каже керівник проекту «Повернись живим».У результаті, як розповідає Дейнега, Юрій Бірюков допоміг вирішити питання з командуванням і отримати дозволи, Народний тил допоміг частиною екіпіровки та з контрабандою, "ми сплатили десятки прицілів, далекомірів, метеостанцій, підзорних труб". Паша Кащук та Combat-ua сплатили зброю, інструкторів і організували процес. Zbroyar – Зброяр подарували дві гвинтівки і безкоштовно зробили ремонт ще двох. Archer подарували один із найкрутіших своїх прицілів.

«Ви і ваші гроші зробили це можливим. І ось – ми на фінішній прямій. Днями НГШ повинен прийняти у волонтерів найпрофесійнішу снайперську роту цієї війни і дати їм наказ іти в свій перший бій. Вони підуть у нього упакованими та підготовленими на світовому рівні. Добірні снайпери, яких обирали командири, тренери та психологи, з правильною зброєю і хорошою оптикою. І головне – вміння все це використовувати на тактичному і стратегічному рівнях», – зазначає волонтер.

Віталій подякував усім, хто був причетний до проекту.

«Радійте! Оскільки ми всі разом зробили те, що ще рік тому здавалося фантастикою! Ми вже рік слухаємо про добре підготовлених російських снайперів, зі зброєю і підготовкою, з якими ми нічого не можемо зробити. Ну що ж – нехай тепер вони бояться! Спасибі всім, хто знайшов можливість допомогти, а не став шукати виправдань», – резюмував керівник проекту «Повернись живим».