Перший заступник голови Верховної Ради та представник президента у парламенті Руслан Стефанчук заявив, що міністрів економіки та фінансів невдовзі можуть відправити у відставку.

Про це заявив перший заступник голови Верховної Ради України в ефірі телеканалу “Україна 24”.

“Я думаю, що така ситуація назріває. Економічний блок у нас представлений міністром економіки та фінансів. Я думаю, що в першу чергу мова йде саме про цих осіб”.

Йдеться про очільника Мінфіну Сергія Марченка та міністра економіки Ігоря Петрашка.

За словами Стефанчука, відповідні висновки будуть зроблені після 15 вересня. Тоді уряд має запропонувати парламенту бюджетну резолюцію на наступний рік – постанова із окресленими напрямами бюджетної політики.

“Я думаю, що все буде залежати від одного: наскільки ефективна і якісна робота буде проведена над проектом державного бюджету України та наскільки парламенту будуть запропоновані нові підходи щодо подолання наслідків, спричинених COVID-19”, – заявив Стефанчук.

Напередодні голова партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко заявив, що у монобільшості є запитання до роботи економічного блоку Кабміну.

Лідер “слуг” таким чином прокоментував слова очільника фракції Давида Арахамії про можливі ротації у складі уряду.

“Арахамія казав про економічний блок. І він не казав у доконаному вигляді про якийсь збір підписів чи якісь проекти рішень. Він більше натякав що до Міністерства економіки, до Міністерства фінансів є питання з боку фракції монобільшості. Я думаю, що вони на ці питання найближчим часом або дадуть відповідь, або дадуть її неякісно. І ми тоді будемо в якісь процеси далі переходити”, – сказав Корнієнко.

Голова партії також додав, що особливо цікавить нардепів робота митної та податкової служби.

Вже керівництво парламенту згодне зі мною, що економічний блок уряду потрібно міняти. За увесь час ми не побачили ані програми дій уряду, ані трьохрічного бюджетного планування, ані власне якоїсь стратегії з мінімізації наслідків коронавірусу.

Все, що я бачу від міністерства фінансів – це регулярні повідомлення про корупцію на митниці, відкати від скруток податковій, кадрові тьорки без конкурсів та ура-товаріщі-ми-отримали-черговий-кредит-яке-свято!

Тобто саботаж бодай спроби створити власну фінансову та економічну модель, щоб мінімізувати залежність від кредиторів. І зараз я розкажу чому, – пише нардепка від СН Василевська-Смаглюк.

За її інфомацією, призначення Марченка міністром фінансів йшло в пакеті з його заступником Денисом Улютіним в обмін на голосуванням фракцією Петра Порошенка за землю. ЄС дала голоси 23 березня, а Марченка призначили 30-го.

Улютін тут ось до чого. Його двоюрідна сестра є дружиною віце-президента російського Внєшторгбанку Юрія Соловйова. Заслужений фінансист РФ з 2011 по 2016 роки був бізнес-партнером Валерії Гонтаревоі по всім відомій компанії ICU і відповідно сестра Улютіна разом з Макаром Пасенюком мала частку в порошенківському банку «Авангард».

Відповідні докази містяться в документах НБУ та злитих в мережу файлах

Висновок: Марченко і Улютін служать російському заслуженому фінансисту та Петрові Порошенку, а не Україні. І вони там, в Кабміні, не одні.