У Міністерстві закордонних справ України переконані, що повернення Російської Федерації в Парламентську асамблею Ради Європи послабить організацію і підірве її правила.

 Про це повідомила прес-секретар МЗС України Катерина Зеленко в мікроблозі Twitter.

 «Скасування заборони для Росії в ПАРЄ – явно не є правильною політикою" магічної кулі ", яка може зупинити російську агресію.  Навпаки, це послабить цієї поважної організації, підриваючи справедливість і прозорість правил в Раді Європи », – зазначила Зеленко.

 Як відомо, літня сесія ПАРЄ, яка відкрилася 24 червня в Страсбурзі, внесла до порядку денного рішення про повернення делегації Росії в Асамблею.

 Дане рішення має бути прийнято в ніч на вівторок, незважаючи на спротив України.  Його додали до порядку денного з рядом процедурних порушень.

 Ідею зняти санкції з Росії в ПАРЄ підтримали багато західних політиків і урядів.

 Нагадаємо, що в квітні 2014 року ПАРЄ позбавила російську делегацію права голосу і виключила її представників всіх з керівних органів Асамблеї в зв'язку з анексією Криму.  Росія не платить внески до Ради Європи з червня 2017 року.

 17 травня 2019 року, міністри закордонних справ більш ніж 30 держав (з 47 країн – членів Ради Європи) виступили за рівну участь всіх країн-членів в статутних органах організації, що може привести до зняття санкцій з Росії.

 3 червня 2019 року Регламентний комітет ПАРЄ ухвалив проект резолюції, що передбачає ускладнення процедури введення санкцій проти національних делегацій в Асамблеї.  Тепер цей проект резолюції остаточно має затвердити безпосередньо ПАРЄ.