Дружина полоненого звинуватила Медведчука у звільненні водія, який допоміг бойовиків захопити українських вояків

Максим Горянов, про звільнення якого з полону бойовиків домовився лідер політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук, сприяв тому, щоб в полоні у терористів так званої “ЛДНР” опинилися семеро українських військовослужбовців.

Про це заявила дружина одного з полонених Олена Дуванова-Рожкова на своїй сторінці в Facebook.

“Пан Медведчук звільнив одного з восьми українських військовослужбовців, які нещодавно потрапили в полон, Горянова Максима. Що б всі розуміли, цей чоловік був за кермом і сприяв тому, щоб машина з військовими, серед яких мій чоловік, Дуванов Кім, заїхала на підконтрольну територію. Ось, кого визволяє Медведчук”, – написала дружина військового.

Вчора ж на брифінгу, Зеленський заявив, що жодного разу не спілкувався з Віктором Медведчуком і не розуміє, чому в процесі звільнення українських полонених мають бути посередники. Так він прокоментував переговори Медведчука з так званими ватажками “ЛНР” і “ДНР” щодо звільнення чотирьох полонених на День Конституції. За словами президента, Медведчук заговорив про війну лише напередодні виборів, що обурило Зеленського.

“Я жодного разу у своєму житті не спілкувався, ні на посаді президента України, ні в принципі у житті, з паном Медведчуком. Це правда…Я не розумію, чому у нас мають бути посередники. Він знає моє ставлення до цього питання”, – сказав Зеленський на брифінгу у Києві.

Він порадив журналістам запитати у самого Медведчука, чому питання, зокрема, повернення полонених порушується з його боку лише перед виборами.

“Чому піднімається питання повернення полонених, припинення війни з його сторони тільки під вибори? Запитайте пана Медведчука”, – сказав президент.

В свою чергу. ситуація щодо звільнення заручників спричинила незрозумілу реакцію у суспільстві. З одного боку, позитивно, що полонених повертають додому, з іншого – незрозуміло, на яких правах діяв Віктор Медведчук.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політтехнолог Андрій Гливка.

«Ситуація довкола звільнення заручників – доволі незрозуміла. Вона викликала неоднозначну реакцію в суспільстві. Під Офісом Президента України відбувається акція націоналістичних сил. Вони запитують, чому саме у такому форматі відбувається односторонній обмін заручниками», – каже політтехнолог.

Андрій Гливка зазначає: з одного боку – позитивно, що заручників звільнять, з іншого – незрозуміло, чому саме зараз їх відпускають, чому формат односторонній.

Гливка пояснює: людям цікаво знати, у якому статусі перебуває Віктор Медведчук.