Нардеп, голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук заявив, що опубліковані ЗМІ записи його телефонних розмов сфальсифікували з метою провокації. Заяву розміщено у Twitter політика 24 травня.

“Не хочу коментувати жодні розмови, тому що їх сфальсифікували. Те, що сьогодні відбувається, – суто провокація, виготовлення так званою фабрикою фейків того, хто і що говорив, хто з ким спілкувався і хто чим займався”, – ідеться в повідомленні.

Аналогічну заяву Медведчук зробив кілька днів тому під Апеляційним судом перед засіданням про запобіжний захід для нього. На запитання, чи спілкувався він неофіційно з бойовиками на Донбасі у 2014 році, політик тоді заявив, що діяв відповідно до наданих йому українською владою повноважень.

Зазначимо, що журналісти програми “Наші гроші” каналу Bihus.info представили другу частину так званих “плівок Медведчука”, у яких йдеться про повернення контролю над частиною нафтопродуктопроводу “Самара” після націоналізації, який раніше неодноразово приписували одному із лідерів “Опозиційної платформи – За життя”, передає УП.

У сюжеті цитуються начебто розмови Медведчука із російськими посадовцями, зокрема із Дмитром Козаком, який тоді був заступником голови уряду РФ. У журналістів також є записи розмови начебто Медведчука із керівником “Транснафти” Миколою Токарєвим.

Саме з останнім начебто обговорюються питання втрати контролю над “трубою”, тобто її націоналізація, яку схвалив Вищий господарський суд, та шляхи її повернення до попередніх власників, а саме “Транснафти”. Тоді ж начебто Медведчук запевняв Токарєва, що труба обов’язково повернеться до “Транснафти”, на що її очільник висловлював сумніви.

Особа із схожим на Медведчука голосом неодноразово у різних розмовах повторювала, що узгоджує всі дії із “головним”. Із розмови припускають, що йдеться про тодішнього президента Петра Порошенка. Начебто про нього каже Медведчук, коли розповідає про регулярні зустрічі, зокрема і з цього приводу.

Загалом, записи розмов датуються 2015-2016 роками. Тоді ж начебто кум Путіна говорив, що питанням “труби” займеться Козак, маючи на увазі, ймовірно, свого соратника Тараса Козака. У сюжеті підкреслюють, що у січні 2015 року саме Медведчук із Козаком відвідали швейцарське місто Сент-Гален, де зареєстрована компанія, у власність якої незабаром перейде нафтопродуктопровід.

Невдовзі після цих розмов суд першої інстанції дійсно повернув нафтопровід минулим власниками, тобто скасував націоналізацію. У свою чергу, від “Транснафти” частина “труби” перейшла у власність компанії, пов’язаної із Медведчуком, яка зареєстрована у Сен-Галені. Важливо, що це начебто стало можливим завдяки обміну частини нафтопродуктопроводу на “націоналізований” в окупованому Криму Севастопольський морський завод. Саме останнім начебто володіли структури Порошенка.

У пресслужбі “Європейської солідарності” вже заявили, що їх лідер “категорично відкидає оприлюднені в програмі Бігуса фейк та інсинуації про нібито обмін так званої труби Медведчука на Севморзавод у Севастополі”. Там вважають, що найкращим доказом того, що підприємство до війни належало Порошенку, а після окупації – його націоналізували. Там вкотре назвали розслідування журналістів – чорним піаром, який координується з Банкової.