Головні новини України
Подобається

НБУ придумав, як знизити курс долара

13/11/2014     Автор: Яна Романська
НБУ придумав, як знизити курс долара

З'явились перші позитивні підсумки аукціонів Нацбанку щодо пошуку рівноважного курсу. Це засвідчує зміцнення нацвалюти на міжбанківському валютному ринку.

Про це розповів журналістам начальник управління валютних операцій та аналізу фінансових ринків НБУ Сергій Пономаренко.

"Сьогодні ми маємо перші позитивні результати аукціону. Курс гривні почав зміцнюватися. Це гарна новина, адже це означає, що на цих цінових рівнях вже є експортери, які хочуть продати валютну виручку, і є імпортери, які вирішили не купувати валюту. Банки це відчули і відобразили у своїх заявках, поданих регулятору",– сказав він.

Також чиновник додав, що за підсумками поточного аукціону середньозважений курс гривні складав 15,7350 грн/дол., курс відсікання — 15,6075 грн/дол. Крім того, Пономаренко поділився інформацією про нові правила, за якими відбувся валютний аукціон 12-го листопада.

"Було прийняте рішення орієнтуватися на середньозважений курс. Тобто заявки банків задовольняються, починаючи з тих, хто запропонував курс купівлі на рівні середньозваженого курсу і нижче. На мою думку, такий метод відповідає очікуванням усіх учасників наших щоденних аукціонів",– пояснив він.

Зазначимо, з 5-го листопада НБУ щоденно організовує валютні аукціони невеликих розмірів за голландською схемою, аби віднайти оптимальний рівноважний рівень курсу або ж стабілізувати курс на теперішньому рівні.

 

Джерело: НБУ