Екс-президент Грузії й колишній голова Одеської облдержадміністрації Міхеіл Саакашвілі закликав президента Петра Порошенка повернути йому громадянство, забране «з порушенням українського законодавства та міжнародних норм».

Своє звернення політик записав на відео та оприлюднив у Facebook.

Він нагадав, що Порошенко позбавив його громадянства, коли самого Саакашвілі не було в Україні — «я поїхав до США лобіювати в Конгресі Америки інтереси України».

«Позбавили ви мене громадянства з порушенням українського законодавства та з порушенням міжнародних норм, бо не можна позбавляти громадянства людину, яка не має громадянства іншої країни», — сказав політик.

Він заявив, що через тиск Адміністрації Порошенка справу щодо повернення йому громадянства затримують у судах.

Саакашвілі вказав, що ставить Порошенку «просте питання»: «Слабо відновити законність, повернути мені мій український паспорт та пустити мене до України?».Він також натякнув на звернення Зеленського, який дав Порошенку 24 години на роздуми про президентські дебати на 70-тисячному «Олімпійському». Та вказав, що не буде давати 24 години, бо в президента «вдосталь часу до другого туру президентських виборів, щоб вчинити за законом і за міжнародним правом».

«До зустрічі в Києві», — закінчив своє звернення Саакашвілі

Міхеїл Саакашвілі обіцяє повернутися в Україну після перемоги Володимира Зеленського на президентських виборах.

Саакашвілі наголосив, що відновить українське громадянство.

Також екс-президент Грузії додав, що він готовий консультувати команду Володимира Зеленського, проте від крісла прем’єр-міністра, ймовірно, відмовиться.

Окрім того, нещодавно, Саакашвілі прокоментував здачу аналізів Порошенком, політик зазначив:

"Я давно знаю Петра Порошенка і можу засвідчити, що він точно не алкоголік. Проблема в тому, що це він на свою тверезу голову довів країну до ручки, а медицина поки не придумала тест на шахрайство і неефективність управління. Це перевіряється життям і, на жаль, мало хто проходить цю перевірку успішно", – написав він.