У Києві гуртожитки Національного транспортного університету, Університету технологій та дизайну та Київського університету імені Бориса Грінченка, які розташовані на вулиці Бойчука (Кіквідзе), знаходяться в жалюгідному стані.
"Я відвідав три общаги, але не буду розписувати, в якій що діється, вони жахливо схожі." Стерпні умови "- це на кухні штукатурка відвалюється від стін і стель, плити закопчені, з підвіконь злізла фарба", – розповідає кореспондент "КП в Україні", який проводив інспекцію.
Студент Олексій поділився з ним, що на 38 кімнат у них всього одна вбиральня. "Та ти не парся. Туалети у нас, звичайно, ледве тримаються, душі стрьомні, зате є безкоштовний інтернет! – захоплено відзначив він. – І дешево, всього 350 гривень на місяць. Для бідного студента це знахідка!"
У кімнатах у хлопців умови не краще: якщо хочеш комфорт, то ремонтуй за свої гроші.
Популярне: По-королівськи! Марина Порошенко з доньками вразили неймовірними вишиванками (Фото)
Марія Неронська, яка закінчила київський університет, згадує, як в гуртожитку розбився умивальник. "Прийшли взимку з дівчатками після пар і почули, як щось упало і розбилося голосно. То був наш дохлий умивальник. Ми повідомили коменданту, в результаті нас змусили купити новий. Хоча в тому, що він розбився, ми не винні були", – скаржиться дівчина.
Кореспондент також розповів, що в одній з гуртожитків, де він побував, душові встановлені тільки на першому поверсі на всю 6-поверхову будівлю.
"У них по десять невисоких кабінок, гаряча вода – рідкість, шторок немає, дівчата з хлопцями можуть дивитися один на одного. На кожному поверсі по два "убитих" туалети на чотири посадочних місця, якими користуються більше ста людей. Картинка не для людей зі слабкими нервами і гидливих", – зазначив "інспектор".
У свою чергу, столичний юрист Ксенія Желізняк стверджує, що згідно із законом особи, які проживають в гуртожитку, мають право вимагати своєчасної заміни непридатного обладнання, усунення недоліків у наданні послуг з обслуговування гуртожитку, якщо інше не передбачено умовами договору; брати участь у вирішенні питань, пов'язаних з поліпшенням житлово-побутових умов у гуртожитку, тощо.