Міністр охорони здоров’я Максим Степанов відмовився голосувати за проєкт Державного бюджету на 2021 рік, оскільки уряд не підтримав бюджетний запит Міністерства охорони здоров’я на підвищення заробітної плати медичним працівникам.

Цю інформацію він повідомив під час брифінгу в понеділок, 30 листопада.

“У бюджетному запиті (в проєкті бюджету на 2021 – ред.) ми чітко визначили, яка справедлива заробітна плата повинна бути в наших медичних працівників. В нашому бюджетному запиті передбачається, що заробітна плата лікаря має бути 23 000 гривень, медичної сестри – на рівні 17 000 гривень, молодшого медичного персоналу – 12 000 гривень “, – зазначив він.

За словами Степанова, в редакції бюджету, який Кабмін відправив на голосування в ВР, кошти на таке підвищення заробітної плати не передбачені.

“Тому, я за цей бюджет, як міністр охорони здоров’я, що не голосував”, – сказав міністр.

Він підкреслив, що разом з командою має намір боротися, щоб пропозиції МОЗ були враховані і зарплати співробітників бути на гідному рівні.

“Я не можу собі дозволити підтримати такі цифри в бюджеті на наступний рік. Я не можу дозволити погоджуватися з тим, що наші лікарі виходять отримують заробітну плату в нашій країні”, – резюмував Степанов.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що в Україні ситуація з поширенням Covid-19 все ще напружена. Так, за минулий тиждень в країні зафіксували майже на 7 тисяч більше нових випадків коронавірусу, ніж тижнем раніше. 

Відзначимо, що за минулий тиждень було виявлено 96 936 нових випадків інфікування, в той час як минулого тижня – 90 тисяч випадків. Також стрімко продовжує збільшуватися число госпіталізацій – за минулий до лікарні потрапили 11 606 чоловік, тижнем раніше – 10 597.

“Ситуація залишається досить напруженою. Збільшується кількість хворих і як наслідок збільшується кількість людей, які госпіталізуються в наші лікарні”, – підкреслив міністр.

В Україні вперше за два тижні виявили менше 10 тисяч нових випадків коронавірусу. Найбільше заражень в Києві, Дніпропетровській, Одеській, Запорізькій і Київській областях.