Під час робочого візиту до Рівного глава МОЗ України Максим Степанов прокоментував заяви луцьких чиновників, які виступили проти посилення карантину в обласному центрі.

За словами Максима Степанова, на рішення місцевих чиновників вплинула політика.

“Немає людського фактора. Є чисто цифри, що відображають динаміку в тому чи іншому регіоні. Ось ніхто не буде створювати, вибачте, Чорнобиль, коли від нас приховували, що відбувається. Ми чесно говоримо, яка ситуація в тому чи іншому регіоні. В Міністерстві охорони здоров’я немає навіть натяку на політику. Пріоритет – здоров’я і безпека українців “, – говорить міністр.

Степанов додав: в МОЗ знають, що в регіонах, які потрапили в “червону” і “помаранчеву” зони, люди будуть проти посилення карантинних заходів. Місцева влада, на думку глави МОЗ, особливо напередодні виборів, будуть дотримуватися такої ж думки. Така позиція – вважає міністр – помилкова, оскільки це стосується життя і здоров’я людей.

Глава міністерства говорить, що моніторинг і порівняння того, куди рухається кожна область, відбувається щотижня. Якщо в якомусь районі зростання числа хворих відбувається протягом п’яти і більше днів – це означає тенденцію, і з цієї території будуть приймати відповідні рішення, пояснив Степанов.