Російські окупанти бояться йти у зіткнення з українськими захисниками, тому бунти у ворожій армії набувають масового характеру.

Щоб хоч якось їх приборкати москва відправляє в Україну «досвідчених карателів». Як, наприклад, генерала Мурадова, відомого своєю жорстокістю після командування об’єднаним угрупованням сил рф у Сирії.

Він влаштовує «показові суди», але навіть це не змінює ситуацію.

Про це свідчать нові телефонні розмови окупантів, перехоплені СБУ.

«Ну, Мурадов, типа, приехал, показательный суд устроил. Потому что никто не хотел ехать вперед дальше… Ну, ротные не хотели везти своих пацанов на смерть. И сами парни были не готовы. Он вчера ротных разъе*ал, показательно там… раздел, они все из карманов повыкладывали, связал им руки… в ПАЗики загрузил и увезли»,- розповідає батькові окупант.

Також у телефонній розмові росіяни зазначають, що ті, хто відмовився брати участь в бойових діях на території України, зараз у 60-денній відпустці. Та попри такі показові виступи «відказників» все одно потім повертають додому. Бо ж росія не може офіційно визнати, що її солдати масово відмовляються воювати. От і називає їхню втечу «відпустками».

Додамо, що у ще одній нещодавно перехопленій розмові, настрої окупантів також не надто позитивні. СБУ перехопила телефонну розмову з батьком російського військового, який разом зі своїм підрозділом намагається вижити в Харківській області.

“Они стоят, их обстреливают, а командир полка такой: “Не отступать!” А сам он где-нибудь на диванчике сидит там, выпивает, наверное…”, скаржиться загарбник.

Обурений чоловік радить сину не ризикувати життям, а йти у “відмову” та наостанок помститися командирам за таке ставлення, усвідомивши, що “красивые, сильные, мощные командиры только в телевизоре”.

Зазначається, що офіцери середнього класу різного рівня, навіть до рівня батальйону, або відмовлялися виконувати накази, або «не підкоряються їм з тією самою швидкістю, яку можна було б очікувати від офіцера».

Високопоставлений представник Міноборони США зауважив, що окрім вирішення проблем морального стану військ, кремль намагається поповнити запаси військ і перемістити озброєння та обладнання в умовах весняної погоди.

За словами чиновника, москва продовжує відправляти в Україну оперативні батальйонні тактичні групи (БТГ) і в країні налічується 97 таких груп, порівняно з 92 наприкінці минулого місяця. Кожна БТГ зазвичай складається з приблизно 700 до 800 солдатів.

«Це не дивно, що вони переміщують одну-дві БТГ із Донбасу назад до росії для переобладнання чи поповнення запасів, а потім повертають їх назад. Це нормально»,- сказав чиновник.