Цілу сесію Верховна Рада приймала лобістські законопроєкти, проштовхуючи або азартні ігри, або здачу банків під управління міжнародних кредиторів, або незаконний переділ місцевого самоврядування та фінансову турботу про членів наглядових рад, але не прийняла ніяких законів, що знижують тарифи для громадян, що підвищують їхній добробут, пенсії і зарплати, які відкривають нові робочі місця і перспективи для молоді.

Про це в прямому ефірі телеканалу “NEWSONE” заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман, поводячи підсумки завершилася третьої сесії Верховної Ради дев’ятого скликання.

“Влада лише на другому році згадала, що потрібно міністерство промисловості, тільки другий уряд просто в програму таке слово включило. Зате йде “дерибан”, який і при “злочинних режимах” не бачили!”, – переконаний експерт.

“Ми дізналися за цей час, що держрезервне зерно з’їли миші; виявляється, що і фонд коронавірусу вже порожній, теж, мабуть, з’їли миші – або як у фільмі, “пардон, криси!”. Ці ж “щури”, мабуть, як і раніше спустошують держбюджет. Тому що все, що ми бачимо у Верховній Раді, аж ніяк не назвеш економічним розвитком: мінімальні пенсії як і раніше нижче мінімального прожиткового рівня, обіцянка уряду по зниженню тарифів не виконано, бізнес душать податки, падає промислове виробництво.

Зате Рада була за крок, якби ці плани не зірвала ОПЗЖ, щодо скасування обмежень захмарних, мільйонних зарплат топчиновників і членів наглядових рад, мало не прийняла держгарантії на 3 мільярди для приватних компаній, запустила маховик азартних ігор…

Де б знайти таку Верховну Раду, яка піднімала б зарплати не в наглядових радах, а для лікарів, вчителів, інженерів, робітників!”, – підкреслив Володимир Кацман.

На думку експерта, справжнім лакмусовим папірцем, що показує рівень зневаги влади до народу, є ігнорування негайного скасування “згубної медреформи Супрун”.

“Влада вже прекрасно розуміє, в самій Раді теж прекрасно розуміють – ця медреформа нам не підходить, вона показала свою згубність і під час пандемії, вона прирікає літніх людей на вимирання, позбавляючи їх безкоштовного медобслуговування. Але другий етап цієї “реформи Супрун” не тільки не скасований, прем’єр заявив, що він буде продовжений! І Рада мовчить!”, – констатував журналіст.

“Перекриваючи скандали і “зашквари” в турборежимі, намагаючись чіплятися за рейтинги і зупинити їх падіння, “Слуги народу” будуть в більшовицько-комсомольському дусі доповідати про успіхи в законотворчості.

Але люди повинні не бадьорі звіти слухати, а дивитися: чи стало їм жити краще, більше чи стало продуктів в холодильнику, грошей на рахунках, чи комфортно і безпечно жити, чи піднялися пенсії … Ось це треба порівнювати з дійсністю – і робити висновки, причому, висновки на виборах, коли б вони не відбувалися”, – резюмував Володимир Кацман.