У "Міжнародному інвестиційному банку" заявили, що виконуючи рішення суду про скасування арешту коштів, які раніше перебували на депозитах підставних осіб у банку сина екс-президента Олександра Януковича, не мали права перешкоджати клієнтам в подальшому розпоряджатися власними коштами.

Про це у фінустанові заявили у відповідь на розслідування програми "Схеми", згідно з яким майже 2 мільярди гривень, які перебували на депозитах підставних осіб у Олександра Януковича, були виведені через "Міжнародний Інвестиційний Банк" чинного президента Петра Порошенка.

"Відповідно до вимог законодавства України банк не має права відмовити у відкритті рахунка, вчинення відповідних операцій за яким передбачено законом, установчими документами банку та наданою йому ліцензією, крім випадків, коли банк не має можливості прийняти на банківське обслуговування або якщо така відмова допускається законом або банківськими правилами", – йдеться в заяві.

Банк не мав законних підстав для відмови у відкритті рахунків вищезазначеним особам. Крім того, працівники банку повідомили Державну службу фінансового моніторингу про фінансові операції клієнтів, що містять ознаки, передбачені законом "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення". Зазначені кошти були заблоковані на рахунках.

"Виконуючи ухвали суду про скасування арешту коштів, АТ "МІБ" не мало права ставити під сумнів законність судових рішень та перешкоджати клієнтам в подальшому розпоряджатися власними коштами, які визнані судом, як законно набуті", – зазначили в банку.

Водночас в адміністраціх президента нагадали, що зусиллями Генеральної прокуратури до бюджету повернуто 44 мільярди гривень, привласнених раніше фірмами, пов'язаними з екс-президентом Віктором Януковичем та його оточенням.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

"Всі ці кошти перераховано до державного бюджету на основі ухваленого Верховною Радою закону, під яким стоїть відповідний підпис президента. Він демонструє очевидну політичну волю у цьому питанні", – розповіли в адміністрації.

Як зазначається, крім грошей, у державну власність повернуті заповідники, ліси, земельні ділянки, акції великих підприємств та інші активи.

"Всі ці факти більше, ніж промовисто свідчать про послідовний курс влади на повернення до бюджету всіх державних ресурсів, незаконно привласнених Януковичем та іншими топ-особами його режиму", – йдеться в заяві.