Західні партнери, зокрема американський президент Джо Байден, називають Україну корумпованою державою, що зі свого боку гальмує членство нашої країни в НАТО. Однак для того, щоб побороти корупцію, необхідні чіткі індикатори.

Таку заяву зробила народна депутатка від “Слуги народу”, членкиня комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони Ірина Верещук. Свою думку вона висловила під час програми “Народ проти” з Наташею Влащенко на телеканалі “Україна 24”.

“Давайте запитаємо, що буде індикаторами такої корупції, бо ми з нею боремося вже, скільки я пам’ятаю. У 2014, 2015 роках…САП, НАЗК, ДБР, НАБУ – купу органів створили…Зараз ми не можемо навіть зрозуміти, що саме має на увазі Байден, коли говорить, що в нас є величезні проблеми”, – сказала політикиня.

За її словами, предметна розмова буде можлива лише тоді, коли Україна розумітиме, що саме їй треба змінити та чого необхідно досягти.

Верещук також нагадала про те, що в США працює закон про лобізм. Вона підкреслила, що те, що у Штатах вважають нормальною лобістською діяльністю, в Україні навпаки називають корупцією.

Нагадаємо, у Палаті представників Конгресу США створили групу протидії іноземній корупції і клептократії. Крім того, чиновники зареєстрували законопроєкт “Справедливості для жертв клептократії”.

Як повідомлялося раніше, секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов нагадав, що в європейських країнах теж є корупція. На його думку, про це варто говорити відверто.

“Президента Франції судили за корупцію, за те, що він брав гроші у Каддафі на вибори. Шредер, який займав велику посаду, працює в “Газпромі”. Пані Кнайсль працює в газовому департаменті Росії”, – зазначив Данілов.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.