У ніч на 1 травня українці відзначають містичне свято – Вальпургієву ніч. Назва походить від імені християнської святої Вальбурги, чий день відзначається 1 травня. У багатьох країнах Західної Європи цієї ночі відзначається свято весни, висхідне до дохристиянських традицій

Вальпургієва ночі 1 травня: історія свята

Повір'я про шалений розгул нечистої сили в ніч перед 1 травня були поширені тільки у німецькомовних народів (німці, австрійці, народи Скандинавії). У гірських районах Шотландії, у гелів-хайлендерів 1 травня відзначалося як стародавнє кельтське скотарське свято Бельтана, пов'язане з культом сонця. В наші дні відгомони древньокельтського культу зберігаються в розпалюванні величезних багать на вершинах пагорбів і молитовному зверненні до сонця. У рівнинній Шотландії свято набуло загальноєвропейські риси: "травневе дерево", "травнева зелень", вибір "травневої королеви". У народному календарі 1 травня – велике народне свято весни, яке відзначалося (і відзначається) дуже яскраво і весело у всіх країнах Європи. Першотравневе свято було такий популярним, що церкві не вдалося ввести його до рамок свого календаря, хоча спроби до цього і робилися.

У селах Вальпургієвої ночі проводилася магічна церемонія вигнання відьом: розпалилися багаття, на яких іноді спалювали солом'яне опудало відьми, і здійснювали обхід будинку з факелами, дзвонили в церковні дзвони тощо. Вважалося, що трави цієї ночі набувають чудової сили.

Також цієї ночі було прийнято сипати біля порога пісок або траву. Вважалося, що нечисть не зможе увійти до будинку, поки не перерахує всі піщинки або травинки.

До речі, всі рослини в цей час наділялися особливими магічними властивостями, тому саме цієї ночі травниці і знахарки вирушали їх збирати.

Зберегти жіночу красу і молодість, згідно з повір'ями, можна було, вмиваючись 1 травня ранковою росою. Для зміцнення здоров'я і якнайшвидшого зачаття дитини жінкам рекомендувалося на світанку випити води з колодязя.

Прикмети на Вальпургієву ніч 1 травня

Не можна приносити до будинку бузок, особливо, де є хвора людина. Вважається, що бузок паморочить хворого запахом і кличе до іншого світу.

Для зміцнення здоров'я і якнайшвидшого зачаття варто випити на світанку води з колодязя.

Якщо на світанку зірвати вербу, а потім засушити і дати її мандрівникові, він повернеться з прибутком і хорошими новинами.

Сплетений вінок з зірваного на Вальпургієву ніч плюща зробить вас в очах коханого невимовною красунею.

Що не можна робити на Вальпургієву ніч 1 травня
Ароматні гілки не варто приносити до будинку. Особливо небезпечним бузок вважається для хворих людей. За повір'ям, своїм запахом вона паморочить людину і наближає смерть.

На Вальпургієву ніч не можна сваритися, дратуватися, згадувати нечисту силу.

Агресивна людина в ніч на 1 травня може стати іграшкою в руках злих духів. В одязі варто уникати чорного кольору, а також не вдягати речі, з якими пов'язані погані спогади.

Прикмети на Вальпургієву ніч

Для зміцнення здоров'я і якнайшвидшого зачаття варто випити на світанку води з колодязя.

Якщо на світанку зірвати вербу, а потім засушити і дати її мандрівникові, він повернеться з прибутком і хорошими новинами.

Сплетений вінок з зірваного в Вальпургієву ніч плюща зробить вас в очах коханого невимовною красунею.

Віщі сни

Стверджують, що в Вальпургієву ніч або, як ще прийнято називати це свято, Белтайн – сняться тільки віщі сни. Вранці обов'язково запишіть те, що наснилося. Тоді зможете перевірити: збулося чи ні. Особливе значення слід надавати символам і знакам, які будуть уві сні. За ними можна зрозуміти, що очікує вас в найближчому майбутньому. А ще цієї ночі можна загадувати бажання. Кажуть, вони дуже скоро збуваються.