У понеділок, 15 квітня, до України можуть екстрадувати колишнього депутата Верховної Ради, екс-голову правління ПРАТ "Холдингова компанія "Энергомережа" Дмитра Крючкова за його власним бажанням.


Зазначається, що в аеропорту "Бориспіль" Крючкова мають зустріти його адвокати. Потім екс-нардеп поїде до Національного антикорупційного бюро (НАБУ) для отримання клопотання про обрання запобіжного заходу.

Крючков підозрюється в розкраданні через компанію "Енергомережа" коштів "Запоріжжяобленерго", понад 60% акцій якого належать державі.

Раніше він розповів, що найближче оточення президента Петра Порошенка курувало оборудки в енергетичному комплексі й отримувало від цього значну частину прибутку. До оборудок, зокрема, був безпосередньо причетний колишній бізнес-партнер президента Петра Порошенка, перший заступник голови фракції БПП Ігор Кононенко.

"Кононенко виконував ту частину домовленостей, яка була зоною відповідальності сторони Порошенко-Кононенко… Вони, згідно з домовленостями, отримали від 50% до 75% доходів від бізнесу, який був предметом домовленостей", – розповів Крючков.