З 22 травня в Україні стартує другий етап послаблення карантину. Однак не у всіх областях можуть розпочатися послаблення. У МОЗ розповіли про 8 областей, які не відповідають критеріям щодо послаблення обмежень.

Які області не зможуть послабити карантин
У МОЗ повідомили, що 8 областей не відповідають критеріям щодо послаблення карантинних обмежень. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов наголосив, що це – “в основному, області в західних регіонах нашої країни”.

Очільник МОЗ назвав лише 3 з них – Чернівецьку, Волинську та Рівненську, заявивши, що є й інші.

“Якщо області не відповідають критеріям, то вона не переходить на інший етап. Ці показники будуть визначатися станом на 21 травня, щоб з 22 травня або переходив регіон на інший етап, або ж ні,” – заявив Степанов.

Також про те, що можуть не послабити карантин, заявили у Львові. 24 канал намагається зв’язатись з пресслужбою МОЗ, аби з’ясувати точний перелік усіх областей.

Важливо! Станом на 21 травня в Україні офіційно підтвердили 19 706 випадків захворювання на COVID-19. На першому місці за кількістю інфікованих залишається Чернівецька область — 2 842 випадків. В названих Степановим областях – Волинській та Рівненській – 698 та 1 287 випадків відповідно.

Критерії для послаблення обмежень
Раніше у МОЗ розробили документ про адаптивний карантин. Він передбачатиме, що області зможуть послаблювати карантин, якщо будуть дотримані певні критерії:

  • щодо захворюваності;
  • заповненості ліжок в лікарнях;
  • кількості тестувань.

Ситуація у Чернівецькій області
“На сьогодні у Чернівецькій області у нас і велика захворюваність, і велика завантаженість ліжок. Вони не перейдуть на наступний етап, і ми будемо працювати над тим і сподіватися, що до першого червня ця захворюваність буде падати, і будуть одужувати громадяни, які перебувають в лікарнях”, – сказав Степанов.

Директор департаменту охорони здоров’я Олег Чорний у коментарі “Суспільному” сказав, що наразі в Чернівецькій області є 982 ліжкомісця для лікування хворих на СOVID-19, з них 563 – зайняті. Відтак заповненість інфекційних перевищує граничну норму на майже 8%.

Рівненщина не послаблюватиме карантин
У Рівненській області вже підтвердили, що не послаблюватимуть карантинні обмеження з 22 травня. За добу на Рівненщині виявили 66 нових випадків коронавірусу – це найгірший показник для регіону. Якщо впродовж тижня виявлять не більше 150 нових випадків COVID-19, то рішення переглянуть, повідомив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Чи пом’якшать карантин у Львові
Раніше у Львові заявили про те, що теж можуть не послабити карантин 22 травня. Адже у місті фіксують високий рівень захворюваності. Питання буде детально обговорювати міський штаб із прийняття оперативних рішень в умовах загрози епідемії коронавірусу у Львові, пише пресслужба ЛМР.

Коронавірус на Волині
У Волинській області наразі зафіксовано 698 випадків COVID-19. Від ускладнень, спричинених недугою, померла 21 людина. У регіоні також було зафіксовано два епіцентри коронавірусу. У селі Череваха Маневицького району хворобу виявили у парафіян протестантської церкви, а у Ковелі – серед співробітників швейної фабрики.