Всі документи УПЦ КП, видані після 30 січня, вважаються недійсними

Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній 29 травня підписав указ, яким вкотре нагадав, що діяльність ліквідованої Української Православної Церкви Київського Патріархату – шляхом об'єднання і приєднання до створюваної ПЦУ – є незаконною.

"Будь-які документи і розпорядження від імені релігійного об'єднання УПЦ КП, яке припинило свою діяльність, видані після 30 січня 2019 р є недійсними і не підлягають виконанню в Українській Православній Церкві (Православної Церкви України)", – йдеться в указі.

Одночасно Епіфаній тимчасово, до повного виконання рішень Священного Синоду від 5 лютого 2019 р та від 24 травня 2019 р щодо реєстрації в м.Києві єпархії у складі УПЦ (ПЦУ), прийняв релігійну громаду Покрова Пресвятої Богородиці в Солом'янському районі м.Києва в своє безпосереднє підпорядкування.

В указі Епіфаній нагадав, що згідно з рішенням Помісного Собору УПЦ КП 15 грудня 2018 року під головуванням Патріарха Філарета, ця церква вирішила припинити діяльність шляхом об'єднання і приєднання до створюваної ПЦУ.

Священний Синод УПЦ (ПЦУ) на своєму засіданні 5 лютого 2019 р вирішив, що "Святійший Патріарх Філарет продовжує керівництво Київською єпархією у складі парафій та монастирів м.Києва (за винятком Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря м.Києва), які до 15 грудня 2018 р перебували в його підпорядкуванні як Патріарха Київського і всієї Руси-України".