Від окупованих районів Донецької та Луганської областей не варто відгороджуватися “стіною”, про референдум стосовно якої говорив президент України Володимир Зеленський. Таку думку генеральна прокурорка Ірина Венедіктова висловила 25 червня в ефірі телеканалу “Україна 24”.
“Я можу сказати просто як громадянин. Мабуть, я як громадянин не готова ні від кого відгороджуватися стіною, якщо будуть голосувати на референдумі. Я не за прості рішення… Так, ми втратили сім років. Діти, які народилися сім років тому, вже ходять до школи у другий клас… Діти, яким було по сім років, зараз підлітки. Ми втратили багато чого ментально з нашими людьми, але ж це не означає, що ми маємо відмовлятися”, – сказала вона.
Нагадаємо, в інтерв’ю “1+1”, яке вийшло 24 червня 2021 року, Зеленський сказав, що “стіна” – це повне розірвання відносин “в тому чи іншому вигляді”.
“Я вважаю, що цей план може бути, але рішення про його запуск має ухвалювати народ України. Тому коли я говорив, що для нас дуже важливо вміти висловлювати свою думку і рішення, що потрібен закон про референдум, це одна із причин. Так, якщо у нас не вийде будь-яких альтернативних домовленостей зі Сполученими Штатами, Росією, окремо з Європою і паралельно нормандський формат – буде він працювати чи ні – якщо все це не вдасться, то за стіну голосуватиме народ України”, – додав президент.
Зазначимо, що Ірина Венедіктова під час свого візиту до Костянтинівки (Донецька обл.) провела нараду з керівниками прокуратур областей, які перебувають в епіцентрі зони проведення Операції об’єднаних сил та межують з ними.
Як повідомляє прес-служба Офісу генпрокурора у п’ятницю, під час наради були заслухані звіти Донецької, Луганської, Дніпропетровської та Запорізької обласних прокуратур, а також Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об’єднаних сил.
“Робота в умовах прифронтової території є справді надзвичайно складною. Також усі розуміють виклики, що весь цей час стоять перед областями, які межують із зоною проведення Операції об’єднаних сил, та мають ледь не щодня протидіяти проявам антидержавної діяльності та запобігати спробам дестабілізації і тероризму. В умовах триваючої збройної агресії зусилля правоохоронців цих регіонів й надалі мають спрямовуватися насамперед на протидію та ефективне розслідування злочинів проти основ національної безпеки України, фактів диверсій і терористичних актів”, – заявила генпрокурор.
Вона зазначила, що робота над розслідуванням кримінальних злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту і пов’язаних із збройною агресією Російської Федерації проти України має залишатися системною.
“Це складні та багатоепізодні провадження, що потребують спеціальних знань міжнародного гуманітарного та кримінального права задля ефективності слідства. Протидія таким злочинам, безумовно, є пріоритетом кожної демократичної держави. Системно має здійснюватися робота зі збору доказів порушень законів та звичаїв війни, насамперед щодо цивільного населення, а її результати – лягти в основу повідомлень до Міжнародного кримінального суду”, – уточнила генпрокурор.