Країни-члени Європейського Союзу ще не погодили дев’ятий санкційний пакет проти Росії, можливо, рішення буде в понеділок ввечері.
Про це заявив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель на початку зустрічі міністрів закордонних справ в Брюсселі.
“Єврокомісія висунула пропозиції. Але рішення має ухвалити Рада ЄС. 27 міністрів мають різні погляди на це питання. Відтоді як ми зробили пропозицію, а це ще не рішення, відбулися обговорення, і я сподівався, що вранці ми зможемо оголосити про “зелене світло”, але поки це не так”, – сказав Боррель.
“Можливо, в кінці дня. Але є певні питання, які потребують узгодження. Сподіваюсь це станеться ввечері, можливо, завтра. Але я не скажу, що це буде легко, тому що є різні погляди серед країн-членів”, – додав він.
Нагадаємо, 7 грудня Єврокомісія запропонувала дев’ятий пакет санкцій проти Москви через її повномасштабне вторгнення в Україну. Зокрема, йдеться про санкції проти майже 200 фізичних і юридичних осіб, проти трьох додаткових російських банків, а також про запровадження нового експортного контролю й обмежень для товарів подвійного призначення, «які можуть бути використані російською військовою машиною», включаючи ключові хімікати, нервово-паралітичні речовини, електроніку та ІТ компоненти.
Санкції також пропонують застосувати проти ще трьох російських банків, а також обмежити доступ Росії до всіх видів дронів – безпосередньо і через потенційних постачальників із третіх країн, таких як Іран.
Крім того, санкції спрямовані проти російської пропагандистської машини, оголосила президентка Єврокомісії. За її словами, новий пакет пропонує прибрати ще чотири російські канали з ефіру.
Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу зустрілись в понеділок.
На порядку денному – дев’ятий пакет санкцій проти Росії. При цьому наразі невідомо достеменно, чи блокуватиме його Угорщина.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який є близьким до президента Росії Володимира Путіна, продовжує блокувати важливі рішення ЄС, які, серед іншого, стосуються України.
До слова, Євросоюз планує створити нову посаду представника з санкцій, який буде контролювати виконання країнами запроваджених обмежень, у тому числі Туреччиною.
Про це повідомляє Financial Times.
Зазначається, що зайняти цю посаду пропонують колишньому послу ЄС у США Девіду О’Саллівану. Його хочуть наділити повноваженнями очолити зусилля Європейської Комісії щодо забезпечення повного дотримання санкцій в усьому світі.
Рішення про призначення буде прийнято Єврокомісією у вівторок, 13 грудня.
Серед країн, що знаходяться в центрі уваги ЄС – Туреччина, яка відмовилася приєднуватися до санкцій проти Росії.
США і ЄС вимагають від Анкари вжити заходів щодо поставок заборонених товарів трейдерами, які намагаються обійти жорсткий експортний контроль над промисловою і оборонною продукцією, введений проти Росії.
Також є і інші країни, які знаходяться у центрі уваги, наприклад, Сербія і Об’єднані Арабські Емірати.
Нагадаємо, що США готують пакет санкцій проти Росії та Китаю.
Обмеження щодо Росії будуть запроваджені через спроби країни придбати зброю, зокрема безпілотники у Ірану. Санкції проти Китаю будуть зосереджені на рибній промисловості цієї країни, – повідомляє Bloomberg з посиланням на чиновника, знайомого з цим питанням.
Санкції запровадять згідно з Глобальним законом Магнітського, який дозволяє розширення використання економічних санкцій на випадки порушення прав людини. Примітно, що документ назвали на честь Сергія Магнітського, адвоката, який помер у російському ув’язненні після того, як звинуватив чиновників у цій країні в корупції.